Přejít k hlavnímu obsahu

Používáte pleťové krémy a víte, jaký je rozdíl mezi BB, CC a DD?

Krémy na pleť

Každá pleť je jiná a každá vyžaduje jinou péči. Víte, jaký je rozdíl mezi krémy se značkou BB, CC a DD?

BB krémy

Je to zkratka pro Beauty Balm. Jedná se o velmi lehké krémy, které umožňují o něco větší krytí, než klasický tónovací krém. Některé mají i SPF faktor. Pokožce dodají hydrataci a lesk. Záleží však na konkrétní značce. Jsou ideální volbou pro pleť mladší, citlivější a všechny typy pleti. Používají se velmi snadno. Postačí vytlačit malé množství krému na kosmetickou houbičku nebo štětec a rozetřít po obličeji a krku. K aplikaci můžete použít i prsty, ale dejte pozor na to, abyste krém dobře rozetřela. Můžete na něj nanést malé množství jemné tvářenky.

CC krémy

Tato zkratka znamená Color Correcting. Tento druh krému se nejčastěji používá na pleť jako korekční. Poskytuje větší krytí, než BB krém a pomáhá zakrývat drobné nedokonalosti pokožky. Patří mezi ně zarudlé nebo tmavé skvrnky. Je speciálně vyvinutý pro pleť zralou a stárnoucí. Tento typ pleti vyžaduje vyšší krycí schopnost. Tento druh krému lze používat samostatně nebo jako základ pod make-up. Poskytuje ochranu proti slunečním paprskům a pleť rozjasní. Je vhodnou volbou pro mastnější typ pleti.

Krém nanášejte na vyčištěný obličej, pomocí kosmetické houbičky. Roztírejte jej krouživými pohyby. Množství krému záleží na potřebě krytí.

DD krémy

Daily Defense je zkratka tohoto krému. Je určený především pro pleť suchou a zralou. Zvýrazňuje ji, zdokonaluje a chrání. Poskytuje ochranné vlastnosti BB krému a korigující schopnosti CC krému. Obsahuje SPF, brání ztrátě vlhkosti a sjednocuje barevný tón pleti. Obsahuje složky proti stárnutí pleti a zaměřuje se na posilování obranyschopnosti pokožky. Jeho textura je krémová. Krémtohoto typu pomáhá v boji proti jemným vráskám a prvním známkám stárnutí. Tento druh krému lzepoužít jako primární krém nebo jako podklad pro make-up.

autor: www.tehotenstvi.cz | Marcela Svobodová
kategorie: Poradna

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA