Přejít k hlavnímu obsahu

Jak “zadělat” na chlapce?

Kluk

Holka nebo kluk? Většině rodičů je to jedno, ale pokud doma mají dvě holčičky a zkouší štěstí na třetí pokus, netají se tím, že by rádi chlapce. Je to normální. Ne vždy se ale zadaří. Můžete to ovlivnit? Ano. 
 

S nejistým výsledkem 

Po mnoho let byly dvě děti standard, dnes tomu už tak není. Přibývá těch, kteří se nebojí do toho šlápnout a pořídí si rovnou tři, ale i těch, co se obávají ekonomické situace nebo se nechtějí vzdát práce a vlastního pohodlí a zůstanou u číslovky jedna. Je to úplně jedno a nikdo si nezaslouží odsouzení. Každý podle toho, jak se cítí a co je mu příjemné. Počet dětí není směrodatný, hlavní je láska a pohoda. 

Na výběr je ze dvou pohlaví - chlapec a dívka. Skóre se může zdát na první pohled vyrovnané, ale není. Holčiček je o poznání více. A tak se není čemu divit, že rodiče zatouží po chlapci. Není to výsada, někdo přivádí kluky na svět jako na běžícím páse a nemusí pro to dělat vůbec nic, další je spíš na holčičky. Vůbec by to v člověku nemělo vzbuzovat pocit, že je něco špatně. Jde jen o preference a přání. Existují metody, jak to ovlivnit, ale žádný odborník se za ně nepostaví a stoprocentně je nepotvrdí. Je to jako loterie. Pravda je ale taková, že drobnou pomocí rodičů se nic nezkazí. 

Jak na to? 

Snahu musí vyvinout muž i žena, zároveň bude třeba špetka počítání a plánování. A vědomí, že nic není jisté a ani měsíce pokusů a režimu nejsou zárukou, že se skutečně narodí chlapec. Statistiky ale mluví ve prospěch toho, že při dodržení většiny pravidel je šance přeci jen o něco větší. 

Spermie, do boje 

Spermie s chromozomem Y zajistí chlapce, ty s chromozomem X holčičku. Může se to tedy na první pohled zdát jednoduché - zajistit, aby se k cíli jako první dostala ta správná spermie. Bohužel to není tak snadné a je třeba tělo a režim správně nastavit, aby byl výsledek podle vašich představ. 

Pravidelnost 

Problém je v tom, že spermie s chromozomem Y jsou mnohem pomalejší, neobratné a především s poměrně krátkou životností. Pokud tedy neprotnou “cílovou pásku” včas, o slovo se přihlásí X. A chlapec má smůlu. V ideálním případě je mít pohlavní styk každý den, aby byly spermie neustále čerstvé a čilé, měly dostatek sil dostat se rychle k vajíčku. Na první dobrou to může být zábava, ale pokud se početí nedaří a touha po chlapečkovi je příliš silná, může se ze snah stát velmi nepříjemný rituál. 

Složité počty 

Má-li žena pravidelnou menstruaci, je z půlky vyhráno. Dá se totiž poměrně snadno vypočítat nebo na základě tělesných projevů odhalit, kdy dochází k ovulaci. Její určení je pro zvýšení šance na početí chlapce zcela zásadní. U žen, které mají menzes každý měsíc o pár dnů posunuté nebo v jiné intenzitě a délce, nastává problém. Před započetím snah je vhodné cyklus zkorigovat. Pokud není čas, je třeba bedlivě sledovat všechny změny, měřit bazální teplotu nebo používat ovulační testy, které odhalí, kdy v těle dochází ke změnám a organismus je připravený. 

To je figura .. 

Je to směšné, ale větší pravděpodobnost chlapce mají muži s vyšším podílem tuku v okolí pasu. Na druhou stranu nic se nemá přehánět a obezita už je samozřejmě za hranou a může způsobit muži a následně předat dítěti zdravotní potíže. I ženy by měly dbát na kaloricky nadupaný jídelníček. Stačí ale zařadit luštěniny a dostatek pečiva. Bez sladkostí se obejdete. Není kalorie jako kalorie. 

Masožravci 

K početí chlapce pomáhá i nadstandardní příjem draslíku. Jde o minerál, na který se často zapomíná. Jeho největší podíl je totiž v masu. A tomu holduje čím dál méně lidí. Stále více se jich přiklání k vegetariánství nebo rovnou k veganství nebo vitariánství a na živočišné složky se zapomíná. Nejde o babské rady, příjem masa je v těhotenství důležitý a při touze po chlapečkovi ještě o něco víc. 

Bez stresu 

Lehko se to říká a těžko provádí, ale stres je skutečný mor a parazituje na životech lidí každý den. Ženy jsou psychicky odolnější a plně se to ukazuje i během těhotenství a početí. Pokud žena pociťuje nervové vypětí a žije ve stresu, je mnohem větší pravděpodobnost, že porodí holčičku. Nese-li se na vlně pohody a bezstarostnosti, mají chlapci zelenou (v kombinaci s dalšími metodami). 
 

autor: www.mojetehotenstvi.cz | Marcela Svobodová
kategorie: Otěhotnění

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA