Přejít k hlavnímu obsahu

Perifit Pelvic Floor Exerciser – skutečně posílí pánevní dno?

Pánevní dno

Líbí se mi, jak se zdraví pánevního dna stává stále více diskutovaným tématem, a to zejména v případě maminek po porodu. V mnoha zemích je běžnou praxí navštívit fyzioterapeuta specializovaného na oblast pánevního dna. Je skvělé vědět, že pokud po narození dítěte pocítíte nepříjemnosti v této části těla, nejste na to sama.

Nedávno jsem dostala příležitost vyzkoušet Perifit Pelvic Floor Exerciser, tedy náčiní na posílení pánevního dna, jelikož mi výrobce zaslal jeden kus pro účely recenze.

Na oficiálních webových stránkách této společnosti se lze dočíst, že se jedná o „zdravotnické zařízení schválené Úřadem pro kontrolu potravin a léků (FDA)“. Lékaři jej doporučují k:

 • Prevenci prolapsu a inkontinence
 • Rychlému zotavení po porodu a po chirurgickém zákroku
 • Eliminaci potřeby trvalého nošení vložek
 • Zvýšení sebevědomí v ložnici
 • Obnovení síly středu těla a kontroly močového měchýře

Z mého osobního pohledu je zábavné už samotné používání tohoto prostředku, a to zejména díky jeho softwaru! Zavedete zařízení do pochvy a spárujete jej s mobilní aplikací, kde hrajete hry se svými pánevními svaly ve snaze přesouvat vašeho „hráče“ správným směrem. Je obtížné vysvětlit slovy, jak to funguje, proto vám doporučuji zhlédnout toto video.

Nejsem člověk se zálibou ve videohrách. Avšak bylo překvapivě uspokojivé postoupit na další úroveň. Možná to bude souviset s vědomím, že dělám pro své tělo něco dobrého.

Kegelovy cviky nemusejí být „bomba“

Nespočtu žen lékaři doporučovali a stále doporučují praktikovat Kegelovy cviky. Osobně jsem se učila zastavovat proud moči. Prokázalo se však, že takový úkon příliš nepřispívá k posílení pánevního dna. A co víc, je to nuda.

Odlišnost u Perifitu spočívá ve skutečnosti, že pracujete také na uvolnění svalů pánevního dna a jejich stahování. Navíc vám zařízení může pomoci uvědomit si rozdíl mezi používáním hlubších a povrchových svalů.

Oceňuji zejména fakt, že získáte zpětnou vazbu v reálném čase, takže víte, jak rychle se zlepšujete. Opravdu mi to pomohlo lépe porozumět tomu, jak cvičit pánevní dno. U všech věcí, které vyzkoušíte, vám aplikace dá najevo, zda, případně jak rychle postupujete k vašemu cíli. Je to efektivnější než jen poslouchat někoho, kdo popisuje, co a jak dělat.

Terapeutický program pro potřeby každé ženy

Na výběr máte několik různých programů, rozdělených dle životních etap, včetně:

 • Období po porodu
 • Stresová/urgentní inkontinence
 • Intimní pohoda
 • Prevence

Právě profituji z poporodního programu a, upřímně, cítím skvělý pocit z úspěchu. Strávila jsem jen zhruba 10-15 minut denně hraním her. Přitom jsem zaznamenala zlepšení během pouhých tří týdnů. A to jsem, pokud si dobře vzpomínám, vynechala dohromady několik dní. Oceňuji zejména možnost nastavit zasílání připomínek ke hraní her.

Perifit mohu doporučit ženám, které bojují s jakýmikoli problémy souvisejícím s pánevním dnem. Věřím, že toto zařízení může prospět téměř každé matce po porodu. V případě dotazů samozřejmě nic nepokazíte konzultací s vaším lékařem.
 

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

 • Nejsou povoleny HTML značky.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
 • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.