Přejít k hlavnímu obsahu

29.týden těhotenství

Pátek 6. Leden 2012 13:50

Uvažujete o užití epiduralu při porodu? Nový výzkum ukázal, že maminky, kterým byla aplikována epidurální analgezie (anestetikum - vstřikuje se do tekutiny kolem míchy ve spodní části páteře - zmírňuje bolest při porodu), hodnotí i zpětně takový porod jako méně bolestivý.

Pocity nošení miminka v bříšku však znají všechny maminky a ty, které zatím o pohlaví miminka nic neví, se často vyjadřují, že jim nějaký vnitřní „radar či intuice“ napovídá, že určitě čekají holčičku nebo naopak chlapečka. Poznala jste také jaké pohlaví má vaše miminko?

Nechat si udělat tetování v průběhu těhotenství se může zdát jako celkem dobrý nápad. Jedná se o jedinečné období, které může ženu potkat třeba jen jednou za život. Je tomu ale naopak, tetování se v těhotenstí nedoporučuje.

Jóga pro 3. trimestr těhotenství

Většina maminek, která ví, že nebude rodit císařským řezem, má z nástřihu hráze při porodu obavu. Tímto zákrokem se rozumí nastřižení hráze, tedy svalové části mezi pochvou a konečníkem s cílem zvětšení vaginálního vstupu. Přečtěte si jak snížit riziko nástřihu hráze.

Jak se připravit na porod?

Velikost plodu ve 29.týdnu těhotenství je srovnatelná s tykví Acorn.

Velikost plodu ve 29.týdnu těhotenství

29. týden těhotenství - jaký je to měsíc?

Těhotenství.cz

Předchozí týden těhotenstvíDalší týden těhotenství

autor: