29.týden těhotenství | Těhotenství.cz

29.týden těhotenství

Uvažujete o užití epiduralu při porodu? Nový výzkuminfo-icon ukázal, že maminky, kterým byla aplikována epidurální analgezie (anestetikum - vstřikuje se do tekutinyinfo-icon kolem míchy ve spodní části páteře - zmírňuje bolestinfo-icon při porodu), hodnotí i zpětně takový porodinfo-icon jako méně bolestivý.

Pocity nošeníinfo-icon miminka v bříšku však znají všechny maminky a ty, které zatím o pohlaví miminkainfo-icon nic neví, se často vyjadřují, že jim nějaký vnitřní „radar či intuice“ napovídá, že určitě čekají holčičku nebo naopak chlapečka. Poznala jste také jaké pohlaví má vaše miminko?

Nechat si udělat tetováníinfo-icon v průběhu těhotenstvíinfo-icon se může zdát jako celkem dobrý nápad. Jedná se o jedinečné období, které může ženu potkat třeba jen jednou za život. Je tomu ale naopak, tetování se v těhotenstí nedoporučuje.

Jóga pro 3. trimestr těhotenství

Většina maminek, která ví, že nebude rodit císařským řezem, má z nástřihu hráze při porodu obavu. Tímto zákrokem se rozumí nastřižení hráze, tedy svalové části mezi pochvou a konečníkem s cílem zvětšení vaginálního vstupu. Přečtěte si jak snížit riziko nástřihu hráze.

Jak se připravit na porod?

Velikost plodu ve 29.týdnu těhotenství je srovnatelná s tykví Acorn.

Velikost plodu ve 29.týdnu těhotenství

29. týden těhotenství - jaký je to měsíc?

Těhotenství.cz

Předchozí týden těhotenstvíDalší týden těhotenství

 

Podobné příspěvky jako: 29.týden těhotenství