Tetování v těhotenství | Těhotenství.cz

Na plísně s pampeliškou

Přejídání, nezdravý životní styl, málo pohybu…ideální spouštěč nemoci, která nebolí, necítíme ji. Jednoho dne na nás koukne, zasvědí a máme zaděláno na problémy. Ano, máme na mysli plísně. Jeden z největších fenoménů naší doby. Jsou všudypřítomné a boj s nimi nemá vždy jasného vítěze. A zejména v předvánočním období, kdy naše zažívací trakty očekávají přísun nadměrného množství sladkého cukroví a jiných dobrot. Vytváříme si tím optimální podmínky pro vznik plísní.

Tetování v těhotenství

Tetování v těhotenství - Těhotenství.cz

Nechat si udělat tetováníinfo-icon v průběhu těhotenstvíinfo-icon se může zdát jako celkem dobrý nápad. Jedná se o jedinečné období, které může ženu potkat třeba jen jednou za život. Je tomu ale přesně naopak.  Hlavním problémem při tetování v průběhu těhotenství je riziko nákazy infekcí, jako je hepatitida B a HIVinfo-icon nebo alergické reakce na použité tetovací barvy. I když riziko je malé, je doporučeno počkat s tetováním až do doby, kdy se vaše dítěinfo-icon narodí.

Pokud se ale přesto rozhodnete tetování si v těhotenství pořídit, je hlavní věc, na kterou musíte myslet - bezpečí vašeho miminka. Ujistěte se proto, že tetovací studio, které jste si vybrala, dodržuje následující pravidla:

  • je držitelem živnostenského oprávnění pro tento druh služby
  • tatér vždy používá k tetování ochranné rukavice
  • má sterilizační jednotku pro sterilizaci zařízení
  • podlahy a povrchy jsou čisté
  • všechny použité jehly jsou nové a na jedno použití
  • obvazy jsou ve sterilním balení a neotevřené
  • barviva nebo inkoust použité pro tetování jsou ve sterilním balení a neotevřené

Nezapomeňte, že v těhotenství se většinou kůže na těle ženy roztáhne v důsledku rostoucího bříška a přibírání na váze. Tetování na určitých místech provedené v těhotenství, může po porodu vypadat poněkud jinak…

Některé ženy mohou mít také obavu, že kvůli tetování, které mají na zádech, nebudou moci dostat při porodu injekci epiduralu. Dosud žádná studie neprokázala, že by tetování v těchto místech nějak ovlivnilo aplikaci epiduralu. Pokud ale chcete mít naprostou jistotu, zeptejte se na to při návštěvě porodniceinfo-icon, kterou jste si k porodu vybrala.

Pokud již tetování máte, ale přejete si ho odstranit, rovněž počkejte až na dobu po porodu.

 

Těhotenství.cz, Fotot: Pixmac