Přejít k hlavnímu obsahu

Pórek je zelenina plná vitamínů a je v těhotenství velmi vhodný

pórek, kyselina listová, železo, vitamin C, draslík, mangan, vitamin K

Pórek je bohatý na minerály a vitamíny a je pro těhotné velmi dobrou a vhodnou potravinou.

Pórek je dobrým zdrojem kyseliny listové. Foláty mohou pomoci zabránit vzniku vrozených vývojových vad u novorozenců nebo zabránit předčasnému porodu. Je proto důležité, aby těhotné ženy měly ve stravě dostatek kyseliny listové.

Mnoho těhotných žen se potýká s nedostatkem železa, který se může projevovat bolavými koutky úst, lámavostí nehtů, vypadáváním vlasů. Může být ale rovněž příčinou předčasného porodu. Nastávající maminky tak potřebují během těhotenství více železa, aby byly dodatečně zásobené krvinky potřebné pro růst plodu a placentu. A právě pórek je dobrým zdrojem železa.

Dalšími prvky, které pórek obsahuje jsou vitamin C – pomáhá posílit imunitní systém těhotné; draslík – pomáhá regulovat krevní tlak; mangan – snižuje hladinu cholesterolu; vitamin K – důležitý ke správnému růstu kostí.

Pórek je dobrý i pro otěhotnění

Ano, pórek je vhodná potravina i pro páry, které se snaží otěhotnět. U mužů totiž zvyšuje počet spermií, u žen je pak vhodný z důvodu obsahu kyseliny listové, která je nezbytná nejen v době těhotenství, ale velmi vhodná i před ním. Další prvky jako vitamin C, zinek nebo vápník obsažené v pórku, všechny mají pozitivní vliv na plodnost.