Přejít k hlavnímu obsahu

Na Korfu s dětmi? Bez problému

Korfu

Korfu je nádherný řecký ostrov, která každý lok přiláká spoustu turistů. Od zamilovaných párů, po jedince až rodiny. A právě pro rodiny je Korfu naprosto perfektní. Bezpečné, zábavné a opravdu krásné. Zajímají vás základní informace o tomto ostrově? Čtěte dál.

Stručná historie Korfu

Korfu, řecky Kerkyra, má historii, která sahá daleko do starověkého Řecka. Podle legendy dostal ostrov své jméno Kerkyra podle nymfy Korkyry. Zamiloval se do ní bůh moře Poseidon a odvedl ji na ostrov, který po ní dostal jméno. Ze svazku vzešly děti, z nichž se později podle legendy stal fénický národ.

Korfu je zmíněno v Odyssei, neboť je to jeden z ostrovů, na kterém ztroskotá Odysseus a potřebuje pomoc.

Korfu je jediným řeckým ostrovem, který nikdy nebyl dobyt osmanskými Turky. Místo toho bylo Korfu po celý středověk pod nadvládou Benátek. Název "Korfu" se objevuje v těchto dobách, a to z byzantského názvu "Koryfo", což znamená "ostrov vrcholů" podle dvou vrcholů Staré pevnosti. V roce 1797 se Korfu za vlády Napoleona Bonaparte stalo francouzskou prefekturou.

V roce 1800 se ostrov dostal pod britskou správu, a to až do roku 1864, kdy se Korfu spolu s ostatními Jónskými ostrovy definitivně stalo součástí nového řeckého státu, který vznikl po řecké válce za nezávislost.

Právě tato historie dodává Korfu jeho jedinečný kulturní ráz.

Podnebí a počasí na Korfu

Podnebí na Korfu je stejně jako v celém Řecku - středomořské. To znamená, že na Korfu jsou horká a suchá léta a relativně mírné a deštivé zimy. Průměrná teplota v létě je 30-35 stupňů, ale během vln veder může vystoupat až na 41 stupňů. V zimě jsou průměrné teploty 6-10 stupňů.

Na Korfu není příliš větrno. Při pobytu na slunci se vždy chraňte, protože slunce je neúprosné.

Nejlepší doba pro návštěvu Korfu je od května do září, kdy je moře dostatečně teplé na koupání. Pokud však toužíte po festivalech a tradičních akcích, možná byste měli navštívit Korfu o Velikonocích, kdy jsou festivaly, náboženské akce a místní oslavy opravdu okázalé!
 

Korfu

Co vidět a dělat na Korfu

Korfu se vyznačuje pozoruhodnou rozmanitostí památek a aktivit, které lze podnikat, a to díky své rozloze, zelené přírodě, která se krásně snoubí s modří jónského moře, a jedinečné kombinaci kosmopolitní a malebné tradice. Ať už však dáváte přednost jakémukoli stylu dovolené, zde je několik věcí, které musíte vidět a dělat.

Prozkoumejte město Korfu

Město Korfu je hlavním městem ostrova a představuje nádhernou směs řecké a italské architektury. Jeho jedinečný styl se stal inspirací několika klasických řeckých písní. Je také zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Město Korfu s dlážděnými uličkami, budovami v benátském stylu v okrové barvě a teplými žlutými a charakteristickými šindelovými střechami postupně odhaluje historie ostrova. Nádherný neoklasicistní styl se dokonale mísí s italským přístupem k architektuře, takže procházka jeho ulicemi je opravdovým zážitkem.

Navštivte palác Achilleion

Palác Achilleion má jedinečný rodokmen. V roce 1890 jej nechala postavit slavná rakouská císařovna Alžběta neboli "Sisi" jako své útočiště a místo odpočinku po smrti svého syna.

Achilleion je postaven v neoklasicistním stylu se záměrem obnovit dojem a vzhled starověkého fénického paláce. Je zasvěcen slavnému hrdinovi z Iliady Achillovi, odtud taky pochází název.

Při návštěvě paláce Achilleion se můžete kochat jeho krásnými kolonádami a sochami a také císařskou zahradou s nádherným výhledem na ostrov.

Po Sisi byl palác prodán německému císaři a později odkázán řeckému státu. Během první světové války sloužil jako nemocnice a v mezidobí jako sirotčinec. Během německé okupace se Achilleion stal velitelstvím mocností Osy.

Užijte si Paleokastritsa

Palaiokastritsa, pravděpodobně jedna z nejznámějších vesnic na Korfu, se nachází hned vedle Angelokastro. Název Palaiokastritsa znamená doslova "starý hrad", pojmenovaný podle impozantní věže Angelokastro.

Je nesmírně malebná a nabízí šest krásných pláží, z nichž některé jsou písečné a jiné oblázkové. Najdete zde několik taveren a kaváren, zatímco na jejím okraji se nachází klášter Panny Marie. V klášteře se je několik vzácných artefaktů a kousků ostrovního dědictví, od byzantských ikon po vzácné knihy a předměty staré několik století.

Vychutnejte si místní kuchyni

Jedinečné trojí dědictví Korfu - řecké, francouzské a italské - dalo vzniknout jedinečným místním pokrmům a pochoutkám, které musíte ochutnat! Nenechte si ujít:

  • Sofrito: Šťavnaté telecí maso pomalu vařené v omáčce z bílého vína a česneku, podávané s hranolky nebo bramborovou kaší.
  • Pastitsada: Oblíbený nákyp z telecího nebo kuřecího masa či tradičněji kohouta, vařený v rajčatové omáčce s vínem, cibulí a spoustou koření, se podává se speciálním druhem těstovin.
  • Bourdeto: Tento pokrm se obvykle připravuje ze ryb vařených v rajčatech s cibulí, česnekem a červenou paprikou.
  • Výrobky z kumquatu: Kumquat je malý citrusový plod podobný pomeranči, který byl na Korfu dovezen v 19. století. Vyrábí se z něj několik likérů, džemů a sladkostí.
  • Pasta Flora: Koláč s marmeládou a másla vhodný ke kávě nebo čaji.
  • Fogatsa: Druh nadýchané, sladké briošky, která se peče zejména o Velikonocích.


 

autor: GetFound s.r.o.
kategorie: Péče o dítě

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.