Skleněné nebo plastové lahvičky do výbavičky? | Těhotenství.cz

Skleněné nebo plastové lahvičky do výbavičky?

Skleněné nebo plastové lahvičky do výbavičky? - Těhotenství.cz

Spory, které lahvičky jsou lepší, zda ty z plastu nebo ty ze skla jsou častým obsahem diskusí mezi maminkami. Nedá se jednoznačně říci, že by jedna z variant byla výrazně lepší, každá "má něco" jak se říká a proto i maminky nejsou jednoznačně na straně jedné z variant.

Moderní plastové lahvičky se dají opakovaně pohodlně vyvařit a jsou navíc odolné pokud náhodou spadnou na zem.  U některých se ale také může stát, že v nich zůstává zápach po mlíčku. Naopak skleněné lahvičky tento problém nemají. Pokud ale spadnou většinou se s nimi můžete rozloučit. I když i tomu se dá zabránit užíváním lahviček s obalem. Cenově pak vychází výhodněji lahvičky plastové.

 

Uvádíme několik názorů samotných maminek:

Já kupovala mothercare a mám 240ml a mají celkem dobrý savičky, malá si fakt musí dát práci aby něco vysosala stačí 2 a jsou vyrobený z kvalitního plastu a silikonu, takže jdou vyvařit a kupuj savičku pro novorozence, má nejmenší otvor a my jsme na něm pořád, protože si prci rychle zvyknou, že to mají z lahvičky jednodušší . (Mabis)

Máme klasické sklěné a nemůžu si je vynachválit. Zkoušela jasem avent a tomy typper a malý s nich říhal o sto šest...koupila jsem klasické v tescu skleněné a super...krásně se umývají a mlíčko mi v nich vydrži déle teplé....používám je půl roku a na čajíček máme plastovou klasickou. (iv123)

Skleněnou bych nekoupila,snadno se to rozbije, pálí to do ručiček. My měli od začátku avent plastový a byli jsme spokojeni.Začínali jsme na nejmešich 125ml, asi když budeš kojit, stači koupit jedna bud tahle,nebo pak rovnou větší, aby jste nemuseli pořizovat další na čajíky atd. (Krevetka)

Důležitý je i "názor" miminka - může se totiž stát, že i když si pořídíte od kamarádky doporučenou lahvičku, vaše miminkoinfo-icon ji nepřijme, z nějakého důvodu z ní prostě nebude chtít pít...

 

A jaká je nabídka známějších výrobců lahviček?

Avent - většinu lahviček nabízí z polypropylenu tedy plastové, dvě jsou pak skleněné

Chicco - aktuálně několik desítek lahviček z plastu, 9 pak skleněných

Medela - pouze plastové

NUKinfo-icon - skleněné i plastové

Všichni výrobci ujišťují, že lahvičky jsou v souladu s normami EU a NEOBSAHUJÍ BISPHENOL A (BPA)!

 

Novinka mezi skleněnými lahvičkami

Jsou skleněné, potažené silikonovým různobarevným obalem. Nepřejímají pachyinfo-icon, uchovávají původní chuť potravin a nápojů. Mají celkem pět typů uzávěrů a pět velikostí. Tak by se ve zkratce daly popsat láhve Lifefactory pro dětiinfo-icon i dospělé, které na českém trhu novinkou. „Sklo, nebo plast? Pokud mezi těmito variantami váháte v případě láhve, možná pomůže náš výčet předostí skla. My jsme totiž jednoznačně pro sklo,“ říká Kateřina Borunská za dodavatele a přidává: „Obzvlášť u dětí o materiálech a jejich zdravotních dopadech maminky přemýšlí a často volí sklo.“

Lifefactory kojenecká láhevLifefactory kojenecká láhevLifefactory kojenecká láhev

 

Témata: