Přejít k hlavnímu obsahu

Zdravou stravou k početí aneb 4 typy, jak podpořit příchod těhotenství

Zdravou stravou k početí aneb 4 typy, jak podpořit příchod těhotenství - Těhotenství.cz

Po pozitivním výsledku těhotenského testu nenastal ten správný čas začít jíst zdravěji. Zaměřit se blíže na to, co máte na svém talíři, byste měli ještě dávno před tím, než je miminko ve vašem bříšku.

“Některé potraviny mohou přispět k vyvážení vašich hormonů, vyplnění nutričních mezer a přípravě vašeho těla pro zdravý menstruační cyklus a zdravé těhotenství,” vysvětluje holistická výživová poradkyně Candice Howarth, expertka na těhotenskou a mateřskou výživu. Zde jsou čtyři typy, jak podpořit příchod vašeho těhotenství správnými potravinami

Jak podpořit plodnost

Zaměřte se na získání co nejkvalitnějších, certifikovaných biopotravin, které si jen můžete dovolit, a to zejména pokud jde o živočišné produkty jako je maso, mléčné výrobky a vejce.

Začněte nahrazovat některé neřesti, jako je pečivo a smažené pokrmy, větším množstvím ovoce, zeleniny a zdravých tuků. Například, vejce na másle s rukolou a avokádem na snídani a odpolední smoothie se lžící kokosového oleje, oříšky nebo konopnými semínky.

Zapojte vašeho partnera do zdravého stravovacího plánu. Strava ovlivňuje produkci spermií, poznamenává Howarth. Potraviny bohaté na antioxidanty napomáhají produkci silných a životaschopných spermií.

Zasejte semínka do vaší každodenní stravy, pokud nejste velkým fanouškem zeleniny. “Semínka jsou mou nejoblíbenější potravinou k plodnosti. A jsou obzvlášť nápomocné v jídelníčku muže, jelikož zvyšují produkci zdravých spermií.” Dýňová semínka jsou vynikajícím zdrojem zinku, zkuste je nasypat do jogurtu nebo salátu.

Těhotenství.cz

Diskuze k článku