Rady jak vybírat kočárek | Těhotenství.cz

Rady jak vybírat kočárek

Rady jak vybírat kočárek - Těhotenství.cz

Mnoho rodičů se při výběru kočárku zaměřuje na jediný faktor - věkinfo-icon potomka. Na základě toho pak novorozencům vybírají hlubokou korbičku, dětem od šesti měsíců věku sportovní variantu nebo spojí vše do jednoho v rámci kombinovaného modelu. Koupě kočárku ale může značně zatížit rodinný rozpočet, proto musí rodiče před jeho koupí promyslet i řadu dalších faktorů - například jeho účel, skladnost či údržbu.

Strollering nebo procházky v přírodě? Zaměřte se na kola

Důležitým parametrem při výběru kočárku jsou kola. Rodiče si musí ujasnit, na jakém povrchu budou své dítěinfo-icon vozit nejčastěji. Otočná kola umožňují snadné řízení kočárku, lépe se s nimi zatáčí a otáčí na místě. Jejich ideální využití je ve městě, kde je nenáročný a udržovaný povrch. Mnoho maminek propadlo tzv. strolleringu, což je běhání nebo jízda na kolečkových bruslích spojená s řízením kočárku. I k tomuto účelu se hodí spíše varianta s otočnými koly. Naopak v náročném terénu a při nepřízni počasí se takový kočárekinfo-icon obsluhuje hůře. „Pokud plánujete se svým dítětem časté procházky v přírodě, doporučujeme zvolit kočárek s pevnými koly. Při natáčení ho sice musíte naklánět, ale pohybinfo-icon v blátě a sněhu je s ním jednodušší,” radí distributor kočárků Lukáš Fiala. U koleček rozhoduje také jejich tloušťka - čím širší, tím větší uplatnění najdou v náročném terénu.

Přímo v obchodě vyzkoušejte skládání kočárku

Před koupí kočárku by měli rodiče promyslet, jestli ho budou často přenášet nebo převážet autem či hromadnou dopravou. V takovém případě by se neměli bát vyzkoušet přímo v obchodě, jestli je daný model snadno složitelný a skladovatelný. „Řada rodičů oceňuje například praktický systém CLICK & GO, který umožňuje rychle a jednoduše vyměnit korbičku za autosedačku a zvyšuje bezpečnost jejího upevnění k podvozku kočárku,“ popisuje Fiala. Praktickou variantou je i takzvaný golfáč, který lze díky své skladnosti jednoduše složit do auta. Je však určený pro větší dětiinfo-icon, které už samy chodí a jen si občas potřebují odpočinout.

Nepodceňujte doplňkovou výbavu

Nezanedbatelným faktorem při výběru kočárku je i materiál, ze kterého je vyrobený. Ve většině domácností bývá zpravidla jen jeden kočárek, při znečištění čalounění je proto praktické, je-li vyrobený ze snadno omyvatelných materiálů. „Toto kritérium však není tak přísné, jako bývalo dřív. V současné době totiž najdeme na trhu spoustu návleků na kočárkyinfo-icon, které už zdaleka nevypadají jen jako obyčejný igelit proti dešti. Ke kvalitním kočárkům dodává výrobce například letní potahy, které jsou speciálně navržené tak, aby odváděly pot a daly se snadno vyprat,” uzavírá Lukáš Fiala. Právě některé nedostatky v základní výbavě kočárku nahrazují výrobci pestrým výběrem doplňků. Snadno skladovatelný kočárek například zpravidla nedisponuje příliš velkým úložným prostorem. K některým modelům je proto možné dokoupit speciální nákupní košík. Sportovní verze kočárků zase neposkytují v zimě dítěti tepelnou ochranu. Tento problém řeší výrobci přidáním nánožníků, které zahřejí ratolesti od pasu dolů, aniž by snižovaly jejich komfort při jízdě.

Těhotenstvíinfo-icon.cz

Témata: