Dítě vás slyší už v děloze, tak pozor na to co říkáte… | Těhotenství.cz

Dítě vás slyší už v děloze, tak pozor na to co říkáte…

Dítě vás slyší už v děloze, tak pozor na to co říkáte… - Těhotenství.cz

Nový výzkuminfo-icon zveřejněný v New York Times prokázal, že novorozenci jsou schopni rozpoznat známé a cizí zvuky, což naznačuje, že s učením toho co slyší začínají již v děloze.

40 amerických a 40 švédských miminek - byly podrobeno sluchovému testu, aby se zjistilo, zda dokáží rozlišovat mezi anglickými a švédskými výrazy. Dětiinfo-icon dostaly dudlíky a vědci sledovali jejich reakce, když děti slyšely švédská a anglická slova. Reakce dětí byly takové, že americké děti "důsledně“ cucaly dudlíkinfo-icon více, když slyšely slova ve švédštině, pro ně tedy slova neznámá. To stejné se stalo, když švédské děti slyšely výrazy v angličtině – rovněž se frekvence cucání zrychlila. Vědci usuzují, že děti mají schopnost rozeznat známé a neznámé zvuky již v děloze, protože je nepravděpodobné, že by se je naučily rozeznávat tak rychle po porodu. Sluch se plodu rozvíjí kolem 24-25. týdne těhotenství.

Tyto nové poznatky podporují dřívější teorii, že mozek novorozence není nepopsaný list. V roce 2009, jiná studie tvrdila, že novorozenecké výkřiky jsou podobné řečovým vzorům svých rodičů, což naznačuje, že se děti rodí s vrozeným smyslem napodobovat zvuky svých rodičů.Vědci analyzovali více než 1000 nahrávek výkřiků 30 francouzských a 30 německých miminek a  zjistili, že francouzské děti křičely se stoupající melodií (podobně jako francouzsky mluvící) a německé děti křičeli s klesajícím přízvukem (podobně jako německy hovořící).
Tato studie dospěla k závěru, že si děti v děloze mohou v posledním trimestru zapamatovat zvuky z vnějšího světa, zejména hudbu a hlasy.

Těhotenstvíinfo-icon.cz, Foto: PIxmac

Kategorie: 
Témata: