40. týden těhotenství | Těhotenství.cz

40. týden těhotenství

40. týden těhotenství - Těhotenství.cz

Plodinfo-icon vyplňuje děložní dutinu v ´pohodlné poloze´.Obvod hrudníku je asi o 2 cm menší než obvod hlavičky. Bradavkyinfo-icon jsou dobře vyvinuty. Je stabilizován cyklus spánku a bdění, který bude po narození pokračovat. Velikost plodu je dána vlivy genetickými, nutričními a prostředím, ve kterém se vyvíjí. Zde hrají roli věkinfo-icon matky, počet předchozích těhotenstvíinfo-icon a počet vyvíjejících se plodů v dutině děložní (dvojčatainfo-icon). Délka plodu je ve 40. týdnu těhotenství 45 - 51 cm a hmotnostinfo-icon 2600 - 3800 g. Mužské plody mají obvykle větší hmotnost než ženské.

Velikost plodu ve 40.  týdnu těhotenství je srovnatelná s plodem žakie.


Velikost plodu ve 40.týdnu těhotenství

Zbývající čas před porodem si vyplňte péčí o sebe a přípravou na porodinfo-icon. Zkontrolujte, zda máte připravenou celou výbavičku pro děťátko. Připravte si tašku do porodniceinfo-icon (včetně dokumentů). Věnujte pozornost svému tělu.

Snad každá těhotná ženainfo-icon se během svého těhotenství zabývá myšlenkou, jak pozná, že začal porod. Co jsou to ty pravé kontrakceinfo-icon, a jak vypadá plodová vodainfo-icon. Je to většinou častý dotaz všech žen, které docházejí do kursů. Přečtěte si jak začíná porod.

Porod se rozděluje na 4 porodní doby, I. doba porodní je úplně první fází porodu, kterou začíná porod. Končí ve chvíli, kdy jsou porodní cestyinfo-icon otevřené natolik, že děťátko může při vašem zatlačení ven. Více o 1.době porodní.

První doba porodní začíná většinou pomalu. Nemusíte se obávat. Tím, že začne porod, nepřestanete vnímat co se děje. Budete schopná reagovat na pod­něty a neztratíte kontrolu nad situací, která právě vznikla. Jak probíhá I. doba porodní?

I.doba porodníinfo-icon: Kontrakce 1x za 10 minut, Kontrakce po 6 až 5 minutách, Kontrakce po 4 až třech minutách

Rekapitulace I. doby porodní - Kontrakce děložní začínají většinou pomalu a jejich intenzita se teprve po­stupně zvětšuje. Intervaly mezi jednotlivými kontrakcemi se zmenšují a také charakter kontrakcí děložních se mění. Na konci I. doby porodní začnou být tlačivé a nutivé.

Jaké jsou nejvhodnější polohy při porodu a jak si ulevit od bolesti. 40.týden těhotenství diskuze.
 

40. týden těhotenství - jaký je to měsíc?

Předchozí týden