Přejít k hlavnímu obsahu

Heřmánkový čaj v těhotenství

Heřmánek v těhotenství

Každá nastávající maminka chce jistě prožít své těhotenství v poklidu a bez nervů. Ne vždy se to ale daří. Příčin může být nespočet: shon a nervy v práci, starosti o nemocné děti, shánění výbavičky pro miminko atd. Pokud hledáte po náročném dni uklidnění a odpočinek, zkuste si připravit heřmánkový čaj. Uvádí se, že heřmánek je nejlepší zklidňující rostlina na světě. Navíc podporuje psychické uvolnění, zmírňuje stres a posiluje imunitní systém. Heřmánek se dále používá k léčbě zánětů, při hojení ran, pomáhá od bolesti, je účinný i při žaludečních nebo střevních obtížích.

Heřmánek obsahuje vitamin A, železo, zinek, hořčík, mangan a měď. Čaj z heřmánku je tedy pro nastávající maminky vhodný. Podíl železa je v jednom hrnku heřmánkového čaje 1% denní potřeby. Spolu s dalšími prvky ale takový čaj napomáhá správné funkci lidského organismu. Pokud jste cvičící maminka, může být čaj z heřmánku skvělou volbou na doplnění tekutin v těle.

Nemůžete usnout? Zkuste heřmánek

Heřmánek v těhotenství má mírně sedativní účinek, ale mnohem důležitější je, že celkově uklidňuje tělo a usnadňuje usínání. Jak se vaše bříško zvětší, může vám dělat problém najít vhodnou polohu ke spánku. Ať jsou ale příčiny nespavosti jakékoli, šálek heřmánkového čaje před spaním vás může zklidnit a vaše usínání tak bude příjemnější.

Heřmánkový čaj se dá velice jednoduše obstarat v nálevovém sáčku, najdete jej snad v každé prodejně potravin. Mnohem lepší ale je si připravit čerstvý heřmánkový čaj. Květy heřmánku se sbírají v průběhu května až září. Doporučenou dávku zalijte vařící vodou a nechte přibližně pět až deset minut louhovat. Čaj by se neměl ale louhovat příliš dlouho, aby neměl hořkou chuť. Až nebude čaj příliš horký, můžete jej dochutit medem.

Těhotenství.cz

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.