Přejít k hlavnímu obsahu

Láska a těhotenství. Jak těhotenství promění váš vztah?

Láska v těhotenství

Větší prsa, širší břicho, oteklé kotníky atd. Během těhotenství prohází vaše tělo neuvěřitelnými změnami, v nichž se ubytuje nejnovější malý přírůstek do vaší rodiny. Během této transformace se také mění vyvíjí vztah s vaším partnerem. Jednoduše řečeno, láska a těhotenství může být někdy složitá kombinace.

Mnohdy se budete cítit až neuvěřitelně blízko, zatímco v jiných chvílích budete zažívat pocity, jako by váš partner pocházel z jiné planety. Podstatné je všímat si toho, co prožíváte a naučit se, jak vnímat a porozumět svým emocím. Tato náročná, ale důležitá cesta vám pomůže udržet a posílit vaše společné pouto. Zde je návod, jak procházet pět nejčastějších změn.

Mám rozbouřené emoce

Těhotné hormony, které se šíří vaším tělem, mohou mít hluboký dopad na vaše emoce a mohou vyvolat pocity paniky. „Mnoho žen zažívá během předčasného těhotenství velký strach z opuštění. Dokonce i ta nejméně závislá žena se může mít neblahé myšlenky o tom, zdali ji partner opustí nebo se zraní při nehodě. Takový strach mnohdy vede k tomu, že ženy kladou na své partnery zvláštní a nepřiměřené požadavky a požadují, aby se jim partner hlásil každou půl hodinu.

Ale není se čeho obávat. Tato emočně nevyrovnaná žena ve vás ustoupí společně s tím, jak postoupí vaše těhotenství. Každopádně neuděláte vůbec chybu, pokud na tyto stavy včas upozorníte svého partnera. Dejte mu najevo, že se právě v tuto chvíli cítíte obzvláště potřebná, a že by vám pomohlo, kdyby vám věnoval častější obětí a větší pozornost.

ČTĚTE TAKÉ:

Budujte vztahy s partnerem, i když jste právě těhotná

Tipy pro nastávající tatínky: s čím být jako partner v těhotenství nápomocný – I. část

Pokud chcete dítě, milujte se bez toho, abyste myslela na cíl

Ještě nejsem táta

V průběhu vývoje těhotenství vám vaše tělo dává nemálo známek, které potvrzují váš nový stav. Na druhé straně váš partner nemá přirozeně žádné z těchto fyzických příznaků. Což v důsledku znamená, že se v průběhu celého těhotenství nemusí cítit jako otec, až do momentu, kdy poprvé podrží své dítě v náručí.

Není to tak, že by nebyl nadšený z toho, že se stane rodičem, ale prostě necítí stejnou bezprostřednost ohledně situace, v které se nacházíte. Nebuďte proto na něj naštvaná, pokud se vám bude zdát, že ho nijak zvláště nevzrušuje vybírání barvy pro děťátko nebo pohled na zakoupené dětské botičky.

Ukažte mu, že je vaše číslo jedna

Většina vzrušení kolem těhotenství se točí kolem vás a vašeho dítěte. Proto se váš partner nemusí vždy cítit zcela komfortně a může mít pocit, že mu není věnováno dostatek pozornosti. Povzbuďte ho v některých aktivitách, díky kterým se bude cítit s vámi více propojen. Nezapomeňte si také vyhradit čas bez miminka. Udělejte oblíbené jídlo nebo ho překvapte filmovým večer po práci. Snadno můžete pomoci vašemu partnerovi, aby se cítil, jako by byl stále vaše číslo jedna.

Trapné momenty během intimity dokážou spojit

Zvyknout si na své tělesné pochody a změny během těhotenství může být zajímavou výzvou a příležitostí ke sdílení se svým partnerem. Nastanou momenty, kdy pocítíte silnou lásku v intimitě a emocionálně si budete velmi blízko a pak, během těchto krásných chvil, se stane to, že si nečekaně ulevíte.

Buďte připraveni se tomu smát společně se svým mužem. Všechna plynatost a nevolnost se může zdát zpočátku trochu trapná, ale ve výsledku si budete více propojeni než kdy jindy. Udržování fyzického spojení během těhotenství a mluvení o všem s vaším partnerem, posiluje pouto partnerství.

ČTĚTE TAKÉ:

10 nejčastějších otázek o sexu v těhotenství

Sex v těhotenství - třetina žen má v těhotenství větší chuť na sex

Sex a neplodnost - problémy s početím ničí milostný vztah dvojice

Použité zdroje: Z knihy Babyproofing Your Marriage 

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.