Přejít k hlavnímu obsahu

Budujte vztahy s partnerem, i když jste právě těhotná

Vztahy a partnerství v těhotenství

Konečně se vám zadařilo a gynekoložka vám vyplnila těhotenskou průkazku? Gratulujeme vám a zároveň vás chceme vyzvat k tomu, abyste díky nefalšované radosti a maminkovským emocím, nezapomněla na vašeho partnera, který i v této době potřebuje vaši lásku, něhu i pozornost.

Tím samozřejmě nemyslíme to, aby se žena věnovala svému muži na úkor sebe, jen vás chceme nasměrovat k tomu, abyste díky všem přípravám a četbě knihy neodstřihla vaše drahého. Totéž platí i pro muže. Pánové, věnujte péči, pozornost a milé slova vaší drahé polovičce. Nachází se v citlivém období, se kterým úzce souvisí změna nálad a jejich náhlé výkyvy.

Vyrazte na procházky a povídejte si

Sdělte partnerovi, jaké jsou vaše emoce, jak se cítíte a co vše se ve vašem těle změnilo díky této radostné zprávě. Ruku v ruce se vydejte na procházku za město a užijte si okamžiky, kdy jste ještě sami dva. Vzpomínejte na své dětství, smějte se prožitým trapasům a příhodám, které vám nejen zvednou náladu, ale také posilní vztah.

Milování a mazlení je v těhotenství možné, pokud jste v pořádku

V minulém článku jsme vás informovali o tom, že sex v těhotenství není pro miminko rizikovým, pokud je vše v pořádku a gynekolog vám jej nezakázal. Nemáte na sex ani myšlenky? Objímejte se, líbejte se, a v případě toho, že nemáte chuť ani na orální variantu, nezakazujte manželovi nebo partnerovi lechtivou podívanou pro dospělé. Pánové mají své potřeby a sledování porna je přece normální. Vždyť i vy sama jste se tu a tam podívala, nebo ne?!

Nehádejte se kvůli penězům

Chtěla byste pro své děťátko to nejlepší? Novou postýlku, kvalitní nábytek do dětského pokoje, tapety a další? Ze začátku bude miminku plně stačit, když mu dáte najevo lásku, péči a váš zájem. Zapomeňte na hádky a stres pramenící z nedostatku financí proto, abyste nakoupila vybavení v nejvyšší kvalitě. Důležitá je vaše psychická pohoda, rodinná atmosféra u vás doma a především vztah s partnerem bez hádek.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.