Přejít k hlavnímu obsahu

Mám si dítě nechat nebo jít na potrat?

Dobrý den, paní doktorko, je mi 23 let a zjistila jsem, že jsem těhotná. Nevím, jestli si dítě nechat, nebo jít na potrat. Zatím jsem to nikomu neřekla, přítel žije v zahraničí, do ČR se moc stěhovat nechce a já nevím co dělat. 
 

Dobrý den, konečné rozhodnutí je čistě na vás, nemůžu vám říct, zda na potrat jít, nebo ne. Doporučuji vaše rozhodnutí zkonzultovat s nejbližšími, říct o dítěti příteli, poradit se s maminkou atd.

Někdy se ženy zbytečně obávají reakcí rodiny, přitom jim rodiče mohou být velkou oporou, na vnuka/vnučku se budou těšit, pomáhat, hlídat. Zkuste si vytvořit seznam pro a proti. Co vám může rodičovství přinést? Co vzít?

Potrat jako takový je sám o sobě náročným procesem a vyrovnat se s ním není snadné. Výchova dítěte je samozřejmě také náročná. Nezůstávejte na toto rozhodnutí sama, v první řadě je zde přítel, který má na celé situaci svůj podíl. Promluvit si můžete i s psychologem, který vám může na základě všech informací říct nezaujatý názor. Ovšem i tak ten konečný verdikt budete muset vyřknout vy. 

PhDr. Michaela Miechová
Mojra.cz – první online psychologická poradna

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.