Přejít k hlavnímu obsahu

IV. DOBA PORODNÍ - 2 HODINY NA PORODNÍM SÁLE

Ano, teď už je vše za vámi. Cítíte se unavená a je vám stále ještě zima. Jde o vyčerpání a svalovou únavu. Následující 2 hodiny po porodu zůstáváte ještě na porodním sále. V této chvíli se nacházíte v tzv. adaptačním období, kdy tělo může negativně reagovat na rychlé vyprázdnění břišní dutiny.

Případně se ještě mohou projevit nějaké poporodní komplikace. Jako např. velké krvácení, pomalé nebo špatné zavinování dělohy, silné bolesti hlavy a špatné vidění, pocit silné nevolnosti a točení hlavy a podobně. Všechny tyto projevy by mohly ukazovat na nějaké komplikace nebo blížící se nebezpečí. Proto je nutné, abyste tyto 2 hodiny po porodu na porodním sále ještě zůstala.

Porodní sál je jednotka intenzivní péče, a tím pádem je technicky i perso­nálně vybavena pro řešení zvláštních až krizových situací. Nebojte se, většina žen se po porodu cítí velice dobře a žádné problémy u nich nenastanou. Nicméně ke každé ženě, která porodila, je nutno přistupovat velice obezřetně. Opatrnosti není nikdy dost a porod je proces, který tělo ženy jistě ovlivní.

Těhotenství a porod
Autor: Magdalena Mikulandová
www.studioprozeny.cz

autor:
témata:

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.