Přejít k hlavnímu obsahu

Sedmero rad a tipů pro život s ekzémem a udržení zdravé pokožky

Čtvrtek 16. Říjen 2014 12:53

Sledujte nejčastější příčinu svědění a eliminujte ji (jídlo, stres, prašnost prostředí, alergeny). Někdy je nutné sledovat příčinu dlouhodobě, proto si veďte záznamy. Ke každodenní běžné péči o pokožku se sklonem k vysoušení a k ekzematickým projevům používejte promašťovací přípravky (např. kosmetický přípravek Bepanthen Care Mast). Zejména v zimě pečujte o pokožku vyživujícími krémy. Kombinujte rychlé sprchování speciálními mycími prostředky s vanovou olejovou koupelí

(2–3× v týdnu). Mycí postupy během dne nestřídejte. Ke koupeli lze použít také oves, otruby…Po zklidnění projevů ekzému používejte jemná mýdla a sprchové gely.

 • Na obličej používejte pouze jemnou čisticí kosmetiku, ideálně pro citlivou pleť.
 • Vyvarujte se nošení oblečení, které je drsné, na pokožce škrábe, je vám nepříjemné nebo způsobuje svědění. Dejte přednost bavlněnému prádlu, vyřaďte ze šatníku vlnu a všechny materiály s hrubými vlákny. Oblečení by mělo dýchat a nemělo by být příliš těsné.
 • Mějte na paměti, že projevy může zhoršit třeba nemoc, léky, očkování, sportovní aktivity (bazén, fitness) i některé běžné domácí práce a koníčky (úklid, pletení, vaření). Také počasí ovlivňuje stav pokožky – sychravé a chladnější počasí může projevy zhoršovat.
 • Při práci s čisticími prostředky (prostředky na úklid či mytí nádobí) noste rukavice.
  1. Co je Bepanthen Sensiderm krém a jaké jsou jeho hlavní přednosti v péči o pokožku s projevy ekzému?

  Bepanthen Sensiderm krém je účinný pomocník v péči o pokožku s projevy ekzému, který ulevuje od svědění a zarudnutí pokožky. Jedná se o lehký krém přímo určený ke stabilizaci a reparaci ochranné kožní bariéry. Po jeho nanesení je podrážděná pokožka hydratována a regenerována. Krém obsahuje LLT ceramidy – lipidy s pokožce blízkou strukturou, 3,5% dexpanthenol, přirozené pečující lipidy a glycerin. Bepanthen Sensiderm krém je šetrný k podrážděné atopické pokožce, a proto je vhodný i pro nejmenší děti, pro těhotné a kojící ženy. Navíc jej lze používat dlouhodobě.

  Bepanthen Sensiderm krém je zdravotnický prostředek, který lze zakoupit v lékárně za cenu 158 Kč* (balení obsahuje 20 g krému). * Nezávazná doporučená spotřebitelská cena ke dni 20. 2. 2015

  1. Jakým způsobem Bepanthen Sensiderm krém účinkuje a obnovuje kožní bariéru?

  Bepanthen Sensiderm krém obsahuje ceramidy LLT – lipidy s pokožce blízkou strukturou (tzv. lipidová lamelární technologie). Aplikací Bepanthen Sensiderm krému s lipidovou lamelární technologií jsou do přirozené lamelární struktury pokožky dodány chybějící lipidy, a tím dochází

  k „opravě“ poškozené ochranné kožní bariéry. Díky struktuře, která je pokožce vlastní, zapadnou lipidy přesně do poškozených částí kožní bariéry, a tuto „ochrannou zeď“ tak opět zrekonstruují.

  Bepanthen Sensiderm krém obsahuje také 3,5% dexpanthenol a hydratační látky (jako je např. glycerin), které hydratují pokožku a poskytují tak optimální podmínky pro přirozenou hydrataci a regeneraci kůže.

  1. Jak Bepanthen Sensiderm krém správně používat?

  Bepanthen Sensiderm krém je nejvhodnější aplikovat již při prvních projevech začínajícího ekzému, kdy se kůže šupí a začíná svědit. Nanáší se v tenké vrstvě na zarudlá a svědivá místa na kůži, přičemž je možné jej používat dle potřeby i několikrát denně.

  Bepanthen Sensiderm krém také velmi dobře uleví pokožce při odeznívání nepříjemných projevů ekzému. Lze jej aplikovat také při podráždění pokožky jiného charakteru, jsou-li přítomny symptomy zarudnutí, svědění a suchosti pokožky (např. vlivem alergické reakce). Díky jeho složení je možné ho používat dlouhodobě. Je vhodným řešením péče o atopickou pokožku celé rodiny i pro nejmenší děti a ženy v době těhotenství a při kojení. V případě aplikace přípravku na bradavky a jejich okolí je třeba bradavky a jejich okolí před kojením důkladně umýt.

  1. Je možné při běžné péči o suchou pokožku použít Bepanthen Sensiderm krém?

  Bepanthen Sensiderm krém přináší úlevu od zarudnutí a svědění při lehkém a středně těžkém stupni ekzému. Obnovuje kožní bariéru a hydratuje a regeneruje pokožku. Pro každodenní běžnou péči o suchou pokožku se sklonem k vysoušení a k ekzematickým projevům lze pravidelně používat kosmetický přípravek Bepanthen Care Mast, který pokožku promašťuje a regeneruje. Hodí se tedy například pro aplikaci na zdravou pokožku při klidové fázi ekzému. Přípravek Bepanthen Care Mast je rovněž dostupný v lékárně.

  1. Je možné používat Bepanthen Sensiderm krém i na obličej?

  Ano, Bepanthen Sensiderm krém lze aplikovat i na oblast obličeje – např. kolem úst, kde se může suchá a podrážděná pokožka vyskytovat také. Je potřeba se vyhnout aplikaci krému v blízkém okolí očí

  Těhotenství.cz

  autor:
  kategorie: Péče o dítě

  Diskuze k článku

  Přidat komentář

  Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.