Přejít k hlavnímu obsahu

Vyšší Fsh

Dobrý den, během 1 roku jsem 3 potratila - 1 spontánně a dvě revize. Po vyšetření HP mě muj lékař poslal do centra neplodnosti kvůli vyššímu Fsh a to 11.6. Zde mi hormony brali ještě jednou a hodnota se opakovala. Již po třetí jsem byla na krvi kvůli genetickemu vyšetření prý moje buněčné kultura nevyrostla. Stává se to často?

Dále mi byla doporučená operace aby se mi podívali do delohy- je to nutné?  Na ultrazvuku nenašli žádný nález tudíž nevím zda ji mám podstoupit. Ale s partnerem bereme antibiotika na na bakterií myslím euplasma. Je mi 25 let a moc chci svoje děti je tu nějaká šance? Děkuji za odpověď Veronika

Odpověď:

Vážená Veroniko,

děkuji Vám za Váš dotaz.

Nyní nepovažuji za nutné provádět operační vyšetření dělohy, spíše bych se soustředila na jiná vyšetření - genetické, hematologické, imunologické, doporučuji Vám zjištění hladiny antimülleriánského hormonu, jež Vám řekne, jakou máte zásobu vajíček ve vaječnících, která může být při vyšším FSH snížená, dále vyšetření hladiny prolaktinu a hormonů štítné žlázy. Partnerovi doporučuji vyšetření spermiogramu. Pokud se nepodařilo opakovaně vypěstovat buněčnou kulturu k vyšetření karyotypu (počet a struktura chromozomů), je třeba pátrat, čím to je - zda trvale neužíváte nebo jste v době odběru krve neužívala nějaké léky, či zda se s něčím vážným neléčíte nebo jste se v minulosti neléčila.

Rozhodně byste se měla svěřit do péče centra reprodukční medicíny, které se současně zabývá reprodukční genetikou.

Pokud byste cokoli potřebovala vědět, můžete mě kontaktovat na mém e-mailu. 

 

Se srdečným pozdravem

MUDr. Lenka Hromadová

vedoucí lékař IVF ambulance/ Head IVF Clinician

 

REPROMEDA

Biology Park

Studentská 812/6

625 00 Brno

tel. +420 511 158 222

e-mail: lhromadova@repromeda.cz

Těhotenství.cz

Diskuze k článku