Přejít k hlavnímu obsahu

Snažíme se o miminko - posunutí ovulace

Dobrý den. Je mi 36 let a snažíme se o miminko. Přítel je často na cestách,míjíme se. Chtěla bych vědět jestli můžu nějak posunout o par dní ovulaci...tudíž i plodné dny,abychom měli větší šanci.Můžu prostřednictvím norethisteronu,kterým oddálím menstruaci?dále bych se chtěla zeptat,zdali je inositol na podporu zrání vajíčej a ovulace? Působí i na nárust děložní sliznice?Je možné zkombinovat infolic s jeřábem ptačím,připadně s kontryhelovým čajem na upravu dělohy sliznice?? Mohu tyhle přípravky brát dohromady?Děkuji za odpověd

Odpověď:

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Přípravky kombinovat nedoporučuji, užití inositolu je zcela v pořádku, pomáhá ke zlepšení zejména ovulační činnosti vaječníků. Na kvalitu děložní sliznice může mít sekundární vliv tehdy, pokud pod jeho vlivem se původně neovulační cyklus stane ovulačním.

Při snaze o těhotenství není užití Norethisteronu namístě, i když se jím dá skutečně odsunout nástup menstruace a tím pádem snad i termín následné ovulace v dalším cyklu. Obávám se však, že ani jakýmkoli posouváním menses není možné oplození uvolněného vajíčka zajistit, přesný termín ovulace si tak nejspíš nenaplánujete.

Doporučila bych Vám vzhledem k Vašemu věku obrátit se na gynekologa, případně centrum reprodukční medicíny a nechat provést alespoň základní vyšetření. S postupujícím věkem ženy se přirozeně šance na spontánní početí snižuje a pokud se k tomu přidá málo příležitostí otěhotnět z důvodu partnerových cest, mohli byste vhodnou dobu promeškat.  

Přeji Vám vše nejlepší.

 

Se srdečným pozdravem

MUDr. Lenka Hromadová

vedoucí lékař IVF ambulance

Sanatorium REPROMEDA

Viniční 235

615 00 Brno

tel. +420 533 306 351

Těhotenství.cz

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.