Hormonální profil a léčba | Těhotenství.cz

Hormonální profil a léčba

Dobrý den, za měsíc mi bude 33 let, snažíme se o dítěinfo-icon asi rok a nic. Byly provedeny hormonální testyinfo-icon 3 den cyklu -- prý s dobrým výsledkem (lhinfo-icon/fshinfo-icon 0,51; fhs 7,67, lh 3,9, progest. - 1,4; estrad. - 206,8; prol. - 15,5; testinfo-icon. 1,3), ale na folikulometrii v 13 den cyklu bylo pouze 1 větší ovariuminfo-icon ( o jiných se gyn. nezmínil) s velikostí 10 = prý nemám ovulaci. Byl mi předepsán clostyl, ale...ještě jsem ho nezačala užívat, protože mám z hormonů strachinfo-icon ( brala jsem přes 10 let HA, přestala jsem ji užívat před 4 lety, po vysazení velké problémy, ale bylinkami se mi asi před 2 lety MS srovnala na krásných 28 dní a je jak hodinky, téměř nebolí a není silná) a říkám si, když jsou hormonyinfo-icon v pořádku, proč to řešit hormonálním přípravkem? a proč nedozrávají folikuly, když je dle profilu vše v pořádku? co může být příčinou?

Děkuji moc za Vaši odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,

 

děkuji Vám za Váš dotaz.

Pokud máte pravidelnou menstruaci, nedělala bych závěr z jednoho vyšetřeníinfo-icon během jednoho menstruačního cyklu. Je možné, že zrovna tento jeden cyklus nebyl ovulační, nebo došlo k ovulaci dříve a 13. den cyklu tak už nebyl detekován ovulační folikulinfo-icon. Je možné požádat Vašeho lékaře, aby provedl kontrolu v dalším cyklu dříve, například mezi 10. a 12. dnem cyklu, případně můžete ovulaci sledovat sama pomocí ovulačních testů, které koupíte v lékárně.

V případě, že by skutečně byly Vaše menstruační cykly neovulační, Clostilbegytinfo-icon by Vám k ovulaci mohl pomoci. Jako jeden z nejbližších kroků však doporučuji vyšetřit partnerův spermiograminfo-icon. Pokud by jeho parametry nebyly pořádku, pak by užití Clostilbegytu bylo zbytečné, vhodné by naopak bylo řešení pomocí metod asistované reprodukceinfo-icon. Costilbegyt by měl být užíván maximálně v 6 cyklech za život.

Se srdečným pozdravem

MUDr. Lenka Hromadová

vedoucí lékař IVFinfo-icon ambulance/ Head IVF Clinician

 

REPROMEDAinfo-icon

Biology Park

Studentská 812/6

625 00 Brno

tel. +420 511 158 222

e-mail: lhromadova@repromeda.cz

www.repromeda.cz

 

 

Těhotenstvíinfo-icon.cz