Přejít k hlavnímu obsahu

Upozornění na nebezpečný výrobek pro děti: WC sedák SOFT BABY POTTY SEAT

Ministerstvo zdravotnictví informuje veřejnost o riziku látky di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) obsažené ve výrobku SOFT BABY POTTY SEAT, RONGYI, Beautiful Beginnings. Značení dle dolepené etikety: WC sedák, ITEM NO: DHT6649, EAN: 63608400066498 (kód neexistuje).

Riziko obsahu di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) v předmětu péče pro děti spočívá v tom, že estery kyseliny ftalové přicházet mohou do kontaktu s kůží a sliznicemi dítěte a následně mohou v organismu negativně působit na reprodukční orgány. Shora uvedený výrobek obsahuje DEHP v množství 6,30 % hm. v zelené verzi a 9,48 % hm. v růžové verzi. To nesplňuje limit 0,1 % hm., stanovený v článku 67 odst. 1 ve spojení s bodem 51 přílohy XVII (Omezení výroby, uvádění na trh a používání některých nebezpečných látek a předmětů) nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 (REACH).

Popis výrobku: Dětské plastové WC sedátko o rozměrech cca 30 × 28 cm s měkkou polstrovanou sedací částí barvy zelené (obrázky hnědobílých pejsků, kostí a misky na žrádlo) nebo růžové (obrázky pejsků). Spodní část sedáku tvoří bílý plast, součástí sedáku je plastový žlábek a dvě plastová madla po stranách. Výrobek je zabalen do průhledné plastové fólie. Uvnitř je vložen barevný karton s anglickými nápisy identifikujícími výrobek a dalšími výhradně cizojazyčnými texty (návod k použití, pokyny k údržbě, upozornění). Na plastovém obalu je dolepena bílá papírová etiketa s dalšími údaji identifikujícími výrobek (český název, různé kódy, dovozce).

Výrobce/ Země původu: neuveden / Čína

Dovozce dle etikety: HOME COMFORT, s.r.o. (sídlo dle živnostenského rejstříku: Libušská 319/126, 142 00 Praha 4, IČ: 26739658)

Distributor: nezjištěn – nepředložen daňový doklad

Prodejce: Thi Thu Cao, Želivského 70/1, 418 01 Bílina, IČ: 26396548

(provozovna: Obchodní centrum LUCKY, Wolkerova 113/8, Bílina)

Těhotenství.cz, Zdroj: MZČR

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.