Tipy pro třetí trimestr těhotenství | Těhotenství.cz

Tipy pro třetí trimestr těhotenství

Tipy pro třetí trimestr těhotenství - Těhotenství.cz

Pro některé nastávající maminky je průběh těhotenstvíinfo-icon pomalý, jiným zase devět měsíců uteče jako voda. Ve třetím trimestru již chce mít ale naprostá většina maminek těhotenství a porodinfo-icon za sebou. Pro dobu třetího trimestru existuje řada výrobků – pomůcek a vychytávek. Tyto produkty jsou zaměřeny na to, aby maminkám pomohly pohodlněji a lépe zvládat těch několik posledních týdnů těhotenství.

Zde jsou některé z nich:

Mateřský polštář

Během těhotenství, a zejména ve třetím trimestru, může být pro těhotnou maminku těžké najít vhodnou pozici ke spánku. V tomto období se často dostaví bolestiinfo-icon zad nebo křečeinfo-icon v nohou. Právě v takových případech může mateřský polštář pomoci.

Polštář pro těhotné

Polštář pro těhotné

Polštář pro těhotné

Polštář pro těhotné

Mateřské polštáře se vyrábějí v několika velikostech a tvarech. Velkou výhodou je, že se dají použít i po porodu, jako pomůcka pro kojeníinfo-icon nebo jako podpora, když se bude batoleinfo-icon učit sedět.

Těhotenský podpůrný pás

Ve třetím trimestru těhotenství je logicky bříško každé maminky největší a dá také největší potíž se s takovým velkým bříškem pohybovat. Velké bříško je také příčinou bolestí zad v bederní oblasti.  Jako pomocník pro zvládnutí takového „nákladu“  a k úlevě od bolesti zad, slouží těhotenský podpůrný pás.

Těhotenský podpůrný pás

Těhotenský podpůrný pás

Těhotenský podpůrný pás

Opět je vyráběn v celé řadě provedení a samozřejmě v rozdílných cenových úrovních. Je proto vhodné takovýto produkt vyzkoušet osobně v nějaké specializované prodejně, kde mají nejlépe více druhů těhotenských podpůrných pásů. Nicméně je důležité upozornit, že i když těhotenský podpůrný pás slouží k úlevě, není vhodné jej používat při problémech se zdravotním stavem. V takovém případě je nutné vyhledat lékaře.

Uklidňující krém na nohy

Ať už máte křečové žílyinfo-icon nebo ne, zadržování vody v těle může způsobovat, že jsou vaše nohy oteklé a bolavé. Mírné otokyinfo-icon kolem kotníků a někdy i na rukou bývají v těhotenství celkem běžné. Otoky se často zhoršují v horkém počasí, při dlouhém stání nebo sezeníinfo-icon. Je vhodné nechávat nohy co nejčastěji ve zvýšené poloze a během dne se několikrát projít po bytě nebo po kanceláři svižnou chůzí. Mimo různé úlevové polohyinfo-icon nebo masáže můžete zkusit použít mátový regenerující krém na nohy.  Ten poskytne uklidnění a chladnou úlevu vašim nohám.

Podpůrné podprsenky

Zvětšení velikosti prsů, bývá v těhotenství dosti významné. Pokud zjistíte, že vám vaše podprsenkainfo-icon začala být trochu těsná, pak je vysoce doporučeno zvážit mateřskou podprsenku, kterou můžete použít jak v těhotenství, tak na kojení. Mateřské podprsenky mohou dělat zázraky, pokud jde o poskytování podpory - byly speciálně navrženy na rostoucí prsainfo-icon. To znamená, že budete moci mít dostatečnou podporu pro prsa, po celou dobu těhotenství. Tyto podprsenky jsou vyrobeny z pružné, měkké tkaniny, která zaručuje pohodlí po celé těhotenství.

Mateřská podprsenka

Mateřská podprsenka

Pohodlné boty

Pokud jste těhotná, potřebují vaše nohy zvláštní péči.  Přečtěte si:  80 % žen trpí v těhotenství bolestmi zad a otoky nohou, i ve vysokém stupni gravidity však nosí podpatky

 

Těhotenství.cz

Témata: