23. týden těhotenství | Těhotenství.cz

23. týden těhotenství

23. týden těhotenství - Těhotenství.cz

Stále se zvětšující dělohainfo-icon tlačí na bránici. Tím se stlačují plíce a zhoršuje se dýcháníinfo-icon. Je dobré se položit na bok, dýchat dlouze, pomalu a zhluboka. Také žaludek je tlačen nahoru. proto jeho obsah může snáze pronikat do jícnu a dráždit sliznici. Projevem je ´pálení žáh. Můžete si pomoci trochou mléka nebo lékyinfo-icon, které vám doporučí lékař. Můžete o radu požádat i lékárníka.
Vaše budoucí dítko měří asi 30 cm a váží asi 550 g.

 


Velikost plodu ve 23.týdnu těhotenství

Jezte v těhotenstvíinfo-icon avokádoinfo-icon, obsahuje spoustu vitamínů. Zde jsou 3 recepty.

Z dlouhodobých statistik vyplývá, že u novorozenců s vysokou porodní hmotností je větší pravděpodobnost, že budou obézní v dětském věku nebo jako dospělí. Přečtěte si jednoduchá pravidla životosprávy v těhotenství mohou zabránit, aby vaše dítě bylo obézní

I občasné užívání drog v těhotenství je spojeno s vrozenými vadami mozku u novorozenců!

Colostruminfo-icon – pro někoho nic neříkající slovo, pro mnohé tekutina, bez které by nebylo ráno ránem. Jaké jsou jeho přínosy pro těhotné ženy?

Každá nastávající maminka prožívá nezřízené chutěinfo-icon či naopak nechutě odlišně a individuálně. My vám však přinášíme pár skvělých nápadů, díky kterým vyzrajete na opravdu divoké varianty, jež se v požehnaném stavu, nechtějí dát na ústup.

Těhotenství versus stravainfo-icon: Co jíst a co naopak omezit? Těhotenství je pro ženu naprosto fantastický stav, který se odráží jak po duševní, tak samozřejmě po fyzické stránce.

23. týden těhotenství - jaký je to měsíc?


 

Předchozí týdenDalší týden
Foto: Lelik759/Pixmac
Témata: