Přejít k hlavnímu obsahu

Zapojte se do výzkumného projektu určeného pro nastávající maminky

maminka-těhotenství.cz

Dovoluji si Vás požádat o účast na zajímavém psychologickém výzkumu pod záštitou brněnského Institutu pro výzkum dětí, mládeže a rodiny. Výzkum je určený pro maminky ve třetím (případně druhém) trimestru těhotenství a jejich partnery (pokud by měli zájem se taky zapojit ).

Dovoluji si Vás požádat o účast na zajímavém psychologickém výzkumu pod záštitou brněnského Institutu pro výzkum dětí, mládeže a rodiny. Výzkum je určený pro maminky ve třetím (případně druhém) trimestru těhotenství a jejich partnery (pokud by měli zájem se taky zapojit ).
Kromě dobrého pocitu z účasti na rozšiřování našich vědomostí o krásném období těhotenství můžete získat i různé ceny, jelikož součástí výzkumu bude i tombola (zatím je mezi cenami například oblečení pro miminko nebo deskové hry). 

O projektu

V posledním čtvrtstoletí došlo k mnohým změnám nejen na celospolečenské úrovni, ale i na úrovni každodenního fungování rodin. Je proto na čase zjistit, jak tyto změny reálně vypadají, a ověřit, jaký dopad mají na prožívání jednotlivých členů rodin, vývoj partnerských vztahů a vývoj dítěte. Představujeme Vám proto výzkum DOMOV – děti, otcové a matky o vývoji. Psychologický výzkum DOMOV je realizován Institutem výzkumu dětí, mládeže a rodiny, začíná ve třetím trimestru těhotenství a potrvá minimálně do tří let věku dítěte. Pokud však s námi zůstane dostatek respondentů, budeme pokračovat i dále a sledovat vývoj dětí a rodin i v dalších letech.

Jste nastávající matka nebo otec a jste ochotná/ochotný se zapojit do výzkumu?

Zapojte se do našeho výzkumu DOMOV a pomozte nám sledovat vývoj současných rodin a jejich dětí. V prvním roce života dítěte budeme rozesílat dotazníky každé tři měsíce, v dalších letech zůstane frekvence dotazování stejná nebo se bude snižovat. Byli bychom rádi, kdybyste s námi ve výzkumu vydrželi co nejdéle (do začátku předškolní nebo školní docházky nebo dokonce do dospívání či dospělosti dítěte). Kdykoli během výzkumu můžete svou účast bez udání důvodu ukončit. V jednotlivých dotaznících vždy budete moci odmítnout odpovědět na otázky, které by se Vám mohly příčit (my se budeme samozřejmě snažit, aby takových bylo co nejméně).

Co za to kromě dobrého pocitu?

Budeme se snažit pro Vás připravovat tomboly o věcné ceny (podmínkou pro účast v tombole bude vyplnění dotazníku dané vlny sběru dat) a informovat Vás o průběžných výsledcích výzkumu. Zde na stránce můžete sledovat, o jaké ceny zrovna lze soutěžit, a kteří sponzoři pro Vás ceny připravili. 

Předem Vám velmi děkuji za ochotu,
Veronika Hanáčková

Institut výzkumu dětí, mládeže a rodiny je výzkumné psychologické pracoviště Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.

kategorie: Zajímavosti
témata:

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.