Přejít k hlavnímu obsahu

Babské rady pro závěrečné týdny v těhotenství

Babské rady pro závěrečné týdny v těhotenství - Těhotenství.cz

Závěrečné týdny a dny těhotenství bývají mnohdy poměrně náročné. Nemůžete spát, chodíte čím dál častěji na toaletu, cítíte se obrovská, vše vám déle trvá, a proto se už nemůžete dočkat, až bude porod za vámi. Je možné se těmto stavům nějak bránit a jak si lze přípapně pomoci?

Je více než jisté, že nekomfort vnímaný v závěru těhotenství řeší každá druhá těhotná žena. A zároveň přemýšlí nad tím, „jak popohnat miminko na svět“, tím spíš, pokud přenáší. I ta která žena, jež má celé těhotenství bez problémů, se v posledních týdnech začíná modlit, aby porod přišel, měla ho za sebou a svou malou lásku u sebe.

Pojďme se podívat na některé rady, které by případně mohly porod vyvolat, nebo vám k němu napomoci. V poslední době mám kolem sebe dost kamarádek, které buď otěhotněly, nebo mají malé děti. Dali mi spousty rad, jak “ dni D“ jít naproti. Pár vám jich představím a třeba vás budou inspirovat.

Horká koupel v poslední fázi těhotenství

Večer, když už máte klid a pohodu, je dobré si připravit horkou vanu. Prodávají se i bylinkové směsi, které uvolňují porodní cesty. Ve vaně si můžete například číst knihu, nebo prostě jen relaxovat, protože si to prostě zasloužíte.

Procházky před porodem

Pokud máte pejska, choďte s ním na procházky. Tak jako tak ho musíte vyvenčit, tak proč si tu povinnost neprodloužit a neudělat si hezkou procházku i kdyby jen na 20-30 min. Tělo se hezky rozhýbe a s ním i porodní cesty. Avšak není nutností mít domácího mazlíčka, na procházky můžete i bez něj a užít si den na čerstvém vzduchu je jedna z nejlepších věcí, kterou pro sebe můžete udělat.

Proč by se neměla těhotná žena bát úklidu

Když je venku ošklivo a na procházku není počasí, místo 30 minut chození můžeme doma něco uklidit. Samozřejmě se v jeden den nestrhejte, ale postupně můžete udělat jednu věc a pak zase jinou. Například vytírání na bobku je prý velmi užitečné. Dávejte ale pozor, abyste to nepřehnala a například se vám nezamotala hlava a tak podobně.

Večery plné romantiky a sex v těhotenství

Dopřejte si se. Je to jedna z nejstarších rad, jak vyvolat porod. Pánské sperma má totiž v sobě určité látky, které jsou údjaně velmi dobré na přípravu porodních cest před porodem. Samozřejmě pokud vám odteče plodová voda, je lepší se pohlavnímu styku vyhnout, aby nedošlo k nakažení nějakou infekcí.

Míč na cvičení v těhotenství

Místo sezení na pohovce, proč nesedět na gymnastickém míči. Když na něm sedíte, mírně se na něm pohupujte. Tím cvičíte spodní část vašeho těla a při porodu to jen uvítáte.

Neříkám, že to každému pomůže, pořád to jsou jen babské rady, ale za zkoušku to přeci stojí. Přeji hodně štěstí při porodu a ať jste v pořádku.

Anita Rosendorfová | blog Normal Mama Život

Těhotenství.cz

Diskuze k článku