Přejít k hlavnímu obsahu

5 základních důvodů, proč navštívit předporodní kurz

5 základních důvodů, proč navštívit předporodní kurz - Těhotenství.cz

Každá žena, která už zažila radost z těhotenství, také ví, že v momentě, kdy se objeví modrá čárka na těhotenském testu, začíná zdánlivě nekonečný seznam výdajů. Od věcí zábavných - jako je navrhování dětského pokojíku nebo nakupování dětského oblečení, až po náročnou přípravu na porod.Všechno se tak nějak načítá. To samozřejmě přináší i otázku: Doopravdy potřebuji předporodní kurz? Tady je 5 prostých důvodů, proč jsou peníze na předporodní kurz dobře vynaložené.

Porod

Bez ohledu na to, kde svůj porod budete mít, ať už v nemocnici, v porodním centru nebo doma, budete ho muset prožít. Porod (kontrakce, které se stupňují, vrcholí, oslabují a znova vrací) je těžká práce. Nemusí být nesnesitelný, ale vyžaduje určitou koncentraci, relaxaci a základní pochopení toho, co se vlastně děje.

Ženy, které rodí, by měly být připravené na emoce, které porod přináší. Porod může být pro ženu i jejího partnera nádherný moment. Důkladné poučení o fungování ženského těla a relaxačních praktikách může pomoci udělat z porodu chvíle, které si dokonce užijete, namísto něčeho, čeho se budete obávat.

Nová přátelství

Jedna z nejlepších věcí na předporodních kurzech je vznik nových přátelství s lidmi, kteří jsou ve stejné životní situaci. Obklopení se dalšími lidmi, které jste předtím nejspíš neznali, může udělat radosti a starosti těhotenství mnohem více vzrušující, zábavné a informativnější.

Váš partner u porodu

Chcete mít svého partnera u porodu? Většina žen by na tuto otázku odpověděla jednoznačně kladně. Ale co ten váš? Je na váš porod připravený? Bohužel, většina žen musí uznat, že nejen ony samy nebyly na porod dostatečně připravené, ale jejich partneři o to méně. Dobrý předporodní kurz, který je zaměřen na to, co se při porodu vlastně děje, a také připraví vašeho partnera tak, aby při něm byl užitečný, je investice, které nebude nikdy litovat. Nejenže vám může dobře připravený a znalý partner porod usnadnit, ale kurz také prohloubí váš vztah a eliminuje obavy, které nejspíš oba dva máte.

Snadnější rozhodování

Někdy lidé vyjadřují svůj nesouhlas s předporodními kurzy argumentem, že ženy rodí už tisíce let, proč by tedy měly potřebovat kurz? Ženy opravdu odvádí skvělou práci už dlouhý čas, ale to neznamená, že pro ně kurz nebude prospěšný.

1000 let zpátky nebyly žádné nemocnice, informované souhlasy, žádné stovky možností a rozhodování předtím, než se dítě vůbec narodí. Porod je v dnešní době mnohem bezpečnější, ale rozhodování je často komplikovanější a také přetěžující.

Předporodní kurz, který jde do hloubky, vás naučí víc než jen relaxační techniky. Získáte informace, které potřebujete ke komfortnímu rozhodování a výběru z velkého množstv porodnic a porodních center.

Zasloužíte si dělat rozhodnutí se sebejistotou, a s tím vám kurz může pomoci.

Sebedůvěra před porodem

Mnoho žen jde k porodu vystrašených, nejistých a naivních. Je naprosto úžasné, jakou změnu může kurz vyvolat ve vašem myšlení a co dokáže udělat se strachem z porodu. Se znalou a zkušenou lektorkou, která vás povede, a bude odpovídat na vaše dotazy, vaše sebevědomí poroste. Zatímco se společně učíte, praktikujete a připravujete, vaše obavy budou s přibývajícími dny mizet, a naopak radost s očekáváním narůstá.

Příprava na porod, nová přátelství, stmelení vztahu s partnerem, nové znalosti o nemocničních zvyklostech či vašich vlastních schopnostech - toto všechno jsou benefity, které vám dobrý předporodní kurz může dát. Co myslíte, stojí to za to?

Diskuze k článku