Přejít k hlavnímu obsahu

Otěhotnění z předejakulační tekutiny

Dobrý den, s přítelem jsem měla v den před ovulací a pak i v den ovulace nechráněný pohlavní styk, avšak nedošel k ejakulaci. Abych to upřesnila, v první den jsme souložili a vytékal mu předejakulát, ale v ten den nevyvrcholil. Na druhý den jsme soulož zopakovali (to už jsem byla v den ovulace) a on vyvrcholil, ale asi 1 min po tom, co vytáhl penis a dodělal se sám. Když předtím neejakuloval a nezůstalo mu tedy ještě žádné sperma v trubici, je možné, že jsem otěhotněla i tak? Jsem 4 DPO. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Pokud nedošlo k ejakulaci do pochvy, je otěhotnění málo pravděpodobné. Nicméně v případě, že se nedostaví menstruace v očekávaném termínu, doporučuji provedení těhotenského testu.

Se srdečným pozdravem
MUDr. Lenka Hromadová
vedoucí lékař IVF ambulance/ Head IVF Clinician
 

Diskuze k článku

Pavel Modlenský (neověřeno) | Po 26.09.2022 16:35

Zdravim Vas, ctenarko. O moznem vyskytu spermii v preejakulatu jsem sepsal podrobny clanek. Ano, mohou v nem byt, pokud muz jiz ejakuloval a pro druhe ejakulaci preejakulat smyje spermie, ktere ulpely v mocove trubici. Ze by samotny prejakulat obsahoval spermie jeste pred prvni ejakulaci je velmi, velmi nepravdepodobne. Vzdy je ale rozumne chranit se minimalne kondomem. Podivejte se na podrobny clanek z blogu Erekce.cz, kde vysvetluji funkce a ucel preejakulacni tekutiny -- https://www.erekce.cz/preejakulat/

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.