Přejít k hlavnímu obsahu

Pampers nově představuje plenky pro nedonošená miminka

Pampers nově představuje plenky pro nedonošená miminka - Těhotenství.cz

Značka Pampers navázala spolupráci se zdravotními sestrami z novorozeneckých jednotek intenzivní péče* za účelem navržení a představení nových plenek Pampers Preemie Protection velikosti P3. Nová velikost P3 je třikrát menší než standardní plenky a je navržena tak, aby vyhovovala i těm nejmenším a nejzranitelnějším miminkům, předčasně narozeným již ve druhém trimestru, která váží pouhých 800 gramů. Pampers je nejvýznamnější značkou nabízející speciálně navržené plenky pro takto malá miminka. Ke zdůraznění důležitosti tohoto vývoje spojily Pampers síly s neziskovou organizací Nedoklubko, která realizuje projekty na podporu rodičů předčasně narozených dětí i pro miminka samotná. Společně tak chceme podpořit všechny děti, zejména ty nejmenší na jednotkách intenzivní péče, jakož i ty, kdo se o ně starají.

Plenky Pampers pro předčasně narozené děti

„Pampers se věnuje šťastnému a zdravému vývoji dětí více než 50 let od doby, kdy jsme vyvinuli naši první plenku,“ říká Country Manager Procter & Gamble pro Českou republiku a Slovensko Marek Skysľak. „Od roku 2002 jsme prvním významným výrobcem dětských plenek pro předčasně narozené děti. Když nás sestřičky oslovily, abychom navrhli plenku pro miminka vážící 800 gramů, všichni v Pampers byli nadšeni myšlenkou vyvinout nejlepší plenku pro ty vůbec nejzranitelnější děti,“ doplňuje Skysľak.

Pokroky ve výzkumu a ve zdravotnictví umožňují přežití stále dříve narozeným a stále menším dětem. To vytváří potřebu ještě menších plenek, které jsou speciálně navržené tak, aby vyhovovaly jedinečným potřebám takových miminek. V nedávném průzkum pro Pampers zdravotní sestry uvedly, že aktuálně dostupné plenky neodpovídají tvaru těla předčasně narozeného miminka, ani správnému polohování potřebnému pro zdravý vývoj. Nové plenky Pampers Preemie Protection velikosti P3 jsou navrženy tak, aby minimalizovaly rušivé podněty a podpořily nerušený spánek, správné polohování a zdravotní péči u předčasně narozených dětí.

Součástí těchto speciálních plenek je úzké, přesně tvarované jádro, které napomáhá polohování pro optimální vývoj kyčlí. Jiné plenky, které dnes používají sestřičky na jednotkách intenzivní péče pro novorozence, mají široké jádro, které od sebe odděluje dětské nožičky a nedovoluje, aby boky a nohy miminka pohodlně odpočívaly, což narušuje zdravý růst a vývoj. S tím souhlasí až 99 % sester.

Nové plenky velikosti P3 jsou výsledkem tří let a více než 10 000 hodin výzkumu týmů Pampers pro vývoj výrobků a spotřebitelských výzkumných týmů, včetně hloubkového průzkumu mezi více než 100

Plenky Pampers pro předčasně narozené děti

zdravotními sestrami z novorozeneckých jednotek intenzivní péče. „Úzce jsme spolupracovali s

nemocnicemi, pediatry i zdravotními sestrami a proto víme, že jemný a láskyplný dotek je nezbytný pro zdravý vývoj dětí," říká Amy Tally, vedoucí vědecká pracovnice v Pampers Hospital Nappy Development, ve společnosti Procter & Gamble. „Pro naše nejnovější a nejmenší plenky Pampers Preemie Protection jsme si stanovili za cíl uspokojit jedinečné potřeby předčasně narozených dětí a rovněž zdravotních sester, které se o ně starají. Výsledkem je plenka navržená tak, aby poskytovala pohodlí a ochranu, aniž by stála v cestě lékařské péči,“ dodává Amy Tally.

Pampers si uvědomuje, že jemná pokožka předčasně narozených miminek vyžaduje ty nejjemnější materiály. Plenky Pampers jsou speciálně navržené tak, aby byly hedvábně měkké. Navíc mají jemné a pružné manžety, které zvyšují pohodlí každého miminka a podporují péči o pokožku na novorozeneckých jednotkách intenzivní péče. Všechny plenky Pampers Preemie Protection obsahují také jedinečnou absorpční vrstvu Absorb Away Liner™, která odvádí vlhkost a řídkou stolici (běžný vedlejší účinek antibiotik u předčasně narozených dětí) od pokožky miminka. Nové plenky Pampers umožňují celoplošné upevnění a absorbují tekutinu stejně v přední i zadní části. To dává zdravotním sestrám možnost vyměnit a vhodně umístit plenku takovým způsobem, aby umožnily zavedení hadiček nebo vytvořily prostor pro další lékařské zásahy. Znamená to, že sestry již nebudou muset stříhat ani překládat větší pleny tak, aby je mohly použít pro ta nejmenší miminka.

Materiály použité v plenkách Pampers Preemie Protection jsou bezpečné a jemné. Jedná se o tytéž materiály, které jsou už po mnoho let používány v plenkách Pampers pro nemocnice i maloobchodní prodej. Pampers spolupracuje s předními pediatry, dětskými dermatology a bezpečnostními experty, kteří potvrzují bezpečnost materiálů použitých v plenkách.

Plenky Pampers Preemie Protection jsou dostupné ve třech velikostech – P3 pro miminka vážící méně než 800 gramů, P2 pro miminka vážící méně než 1 800 gramů a P1 pro miminka vážící méně než 2 300 gramů. Plenky budou darovány do nemocnic s neonatologickým oddělením napříč celou Českou republikou. První nemocnicí v České republice, které byly tyto plenky již darovány, je Gynekologicko-porodnická klinika Všeobecné fakultní nemocnice v Praze v Apolinářské ulici.

Současně s darováním plenek Pampers Preemie Protection českým nemocnicím vyhlásil výrobce Pampers speciální kampaň pro veřejnost na podporu rodičovské organizace Nedoklubko. V termínu od 6. března do 30. dubna 2018 mohou rodiče nahrát fotografii svého miminka s hashtagem #powerofbabies na oficiální stránku Pampers na sociální síti Facebook pod k tomu určený post. Za každou takovou fotografii opatřenou uvedeným hashtagem podpoří Pampers neziskovou organizaci Nedoklubko deseti korunami.

Další mimořádnou událostí u příležitosti představení plenek Pampers Preemie Protection v České republice je i speciální fotografická výstava „Miminka do dlaně 2018,“ kterou připravila uznávaná česká portrétní, výtvarná a módní fotografka Lucie Robinson společně s art directorkou Lin Kunčickou. Výstava bude poprvé pro veřejnost ke shlédnutí od 12. března 2018 v prostorách Gynekologicko – porodnické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze v Apolinářské ulici, jedné z nejdéle otevřených porodnic na světě. Cílem výstavy je její putování po dalších neonatologických odděleních v České republice společně s plenkami Pampers Preemie Protection.* Studie North American Hospital In-Use Nurse Acceptance z roku 2016.

[1] Nezávislý průzkum mezi více než 150 zdravotními sestrami provedený v srpnu 2016 na konferenci Mezinárodní rady zdravotních sester v neonatologii COINN.

[2] Nezávislý průzkum mezi více než 150 zdravotními sestrami provedený v srpnu 2016 na konferenci Mezinárodní rady zdravotních sester v neonatologii COINN.

Těhotenství.cz

Diskuze k článku