Přejít k hlavnímu obsahu

Svatba v těhotenství není žádný strašák. Užijte si ji i s těhotenským bříškem

Svatba v těhotenství

Je-li to možné, vezměte se ve druhém trimestru těhotenství. Ranní nevolnost by se již měla vytratit, nebo alespoň zmírnit natolik, že dovedete projít kolem pohoštění bez převráceného žaludku. Uskutečnit svatbu na konci těhotenství také není nejlepší nápad, neboť si budete připadat spíše jako balon než nevěsta.

Jak se obléknout na svatbu s těhotenským bříškem?

Jestliže svatební salóny nejsou vaše parketa, dejte svatebnímu koordinátorovi vědět s dostatečným předstihem. Poradí vám, která velikost si bude nejlépe rozumět s vaším těhotenským bříškem. Nemějte obavy z velkého čísla. Svatební šaty bývají ušity v mnohem větší velikosti než klasické oděvy. Navíc je snadnější promenádovat se v nadměrné velké svatební róbě, než se vměstnat do té příliš malé. 

Přestože volbě stylu se meze nekladou, těhotenské bříško působí nejvíce elegantně v empírovém střihu. Takové šaty něžně upozorní na bříško a současně podtrhnou vaši ženskost. Nebojte se, že byste byla „out“, empír je stále trendy.

U tuhých a těžkých materiálů typu taft nebo tyl hrozí přehřátí a závratě.

Obuv vyberte o jednu velikost větší, než kterou jste nosila před graviditou, neboť řada těhotných žen se potýká s otoky. Podpatky jsou pěkné, ale nevhodné, jelikož v současnosti byste pravděpodobně nevyhrála soutěž v udržení rovnováhy. Jestliže si bez bot na podpatku nedovedete představit svatbu, alespoň si přibalte sandály či baleríny jako nouzové řešení. Pokud jde o sváteční obuv, dnes je naštěstí z čeho vybírat.

Zdůrazněte osobní lesk a auru těhotně ženy

Hormony dovedou pořádně zamávat s barvou vaší pleti. Zkušený maskér by však měl zvládnout veškeré nedokonalosti odstranit. Investice do profesionála se proto opravdu může vyplatit. V době, kdy nemůžete oslnit nabarvenými vlasy, s pomocí profesionální péče máte příležitost zaujmout i jinak.

Pokud na vás doléhá v noci velká únava, naplánujte denní svatbu, která navíc vyjde levněji.

Pro tentokrát vynechte šampaňské. Naopak mějte stále po ruce sklenici s vodou, neboť dostatečná hydratace je klíčová pro miminko i těhotnou ženu. Mimochodem, jedná se o další důvod, proč zvolit volné svatební šaty. Očekávejte totiž, že si budete potřebovat  „odskočit“ častěji než běžná nevěsta. Věřte, že dojít na toaletu v bohaté plesové róbě je výzvou i bez těhotenského bříška.

Přestože budete mít práci s vítáním hostů a spoustou jiných věcí, nezapomínejte na jídlo. Zdůrazněte vašemu kuchaři, ať tentokrát volí výhradně potraviny vhodné pro těhotenství. Navzdory případné nevolnosti si dejte alespoň malou svačinku bohatou na protein a sacharidy, například celozrnné krekry se sýrem. Máte tak jistotu, že vám zbude dostatek energie na váš velký tanec s ženichem i s tou spoustou hostů, kteří se o vás div nepoperou.

Avšak nespoléhejte na potravu jako na neomezený zdroj energie. Pro těhotnou ženu je důležité během svatební párty často odpočívat. Hosté pochopí, že potřebujete ulevit vašemu bříšku mezi tanci.

Hlavně se nestresujte!

Výběr nejlepšího kuchaře, nejkrásnějších květin, nejdokonalejšího místa za nejnižší cenu,… Plánování svatby může být nervy drásající. Protože stres si příliš nerozumí s těhotenstvím, zvažte, zda neslevit z některých vašich požadavků.

Případně se může vyplatit využít služeb svatebního koordinátora. Nebo zkuste požádat o pomoc ochotného kamaráda či ženicha.

Budou-li na vás budou ostatní lidé jakýmkoli způsobem ohledně svatby tlačit, v klidu odpovězte, že v zájmu zajištění zdraví vašeho dítěte o tom odmítáte dále diskutovat. Jaký na to existuje argument?

Přestože těhotná nevěsta už není raritou, některým lidem může být proti srsti skutečnost, že se plánujete vdát v době před narozením dítěte.

Neváhejte odvětit toto: „Velice mě těší, že se mohu stát manželkou a matkou. Doufám, že toto nadšení se mnou sdílíte.“ Nejspíše je tato reakce trochu znepokojí, ovšem záleží pouze na nich, zda se rozhodnou odmítnout účast na vašem velkém dni.

Nezbývá, než vám popřát vydařenou svatbu a bezproblémový porod, což když se skloubí, vznikne nezapomenutelná vzpomínka na celý život. 

autor: www.tehotenstvi.cz | Pavel Drahoňovský

Diskuze k článku

Lida (neověřeno) | Pá 09.04.2021 07:17

Otresne rady, neni lepsi uzit si to se vsi paradou pred nebo po? Nez podstupovat tolik kompromisu???

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.