Přejít k hlavnímu obsahu

Oleje a miminka. Které jsou nejlepší?

Koupel

Přírodní léčba se vrací na výsluní. A právem. Už dost bylo všech chemických koktejlů a prášků s nekonečnou plejádou vedlejších účinků. Který z vybraných olejů je ale ten nejlepší? Záleží na věku i na nemoci. Zkoušejte a kombinujte.  

Test na začátku 

Říkáte si, že kokosový olej nikomu nikdy neublížil? To je možné, ale stejně jako u barvy na vlasy nebo nových surovin byste si měli dá pár dní na otestování. Alergickou reakci není radno podceňovat. Někdo se jen osype, ale nesnášenlivost se může ukázat i v podobě oteklých uzlin nebo silnou dušností. To platí o všech olejích! Dejte malé množství na kůži nebo na lžičku (užívá-li se olej vnitřně) a pár desítek minut počkejte, jak organismus zareaguje.  

Kokosový olej  

Běžně ho koupíte v drogerii i v supermarketu. Je zkrátka na každém rohu. I cena je příznivá. Bohužel je to jeden z ukazatelů kvality. A sázka na nízkou cenu by se vám ve finále nemusela vyplatit. Takový kokosový olej má za sebou četná pochybení během výroby a řadí se k rafinovaným produktům. Zpracování za tepla sice srazí konečnou částku, ale olej připraví o veškeré zdravotní benefity - jak u vnitřního, tak i u vnějšího užití. Nehledě na prazvláštní vůni nebo nutnost “doladit” ji silným aroma. Takový olej na pokožku dítěte, která je nesmírně citlivá a z velké části propustná, jisté nanést nechcete.  

Kupujte tedy jen biokvalitu a nezdráhejte se připlatit si. Pořídíte-li větší balení, cena klesne na snesitelnou úroveň. Nehledě na to, že kokosový olej můžete použít v kuchyni, pro preventivní užívání vnitřně i v péči o pokožku, pro výrobu vlasových masek nebo čištění zubů.  

Konopný olej  

Nemusíte se této svérázné bylinky bát. Konopný olej neobsahuje nic, co by mohlo být spojováno s drogami. To jsou dvě naprosto odlišné věci. Olej je separovaný tak, aby se z něj odstředily veškeré sporné látky. Přikazuje to tak i legislativa České republiky. Pokud navíc zvolíte bio kvalitu, dostane se vašemu miminku té nejlepší péče vůbec. Ve spojení s bambuckým máslem jde o komplexní péči pro pokožku, díky které předejdete vyrážkám, ekzémům, kopřivkám, zarudnutí i nadměrnému maštění nebo naopak vysušení.  

Můžete ho aplikovat přímo na kůži po koupeli nebo naopak rozpustit půl lžičky ve vaně a nechat rozpustit.  

Meruňkový olej  

Meruňkový olej stojí v ústraní a příliš často se v domácí lékárničce neobjevuje, ale je to velká chyba. Může se totiž užívat nejen zevně, kdy promastí pokožku, zklidní ji a zabrání zarudnutí a kopřivkám, ale i vnitřně. Jen těžko byste hledali hledali lepší lék na bolavé zoubky. Namočte do oleje prst a jemně masírujte dásně, abyste ulevili pnutí při klubání prvních zoubků.  

Mandlový olej  

Oleje z ořechů jsou zrádné. Mohou některé děti nepříjemně podráždit. Ale pokud prošly alergickým testem, není se čeho bát. A mandlový olej zaslouženě stojí na špici (nebo se o ni dělí) toho nejlepšího. Pokožku totiž nejen vyživí a předejte zarudnutí, zažene kopřivky, ekzémy, bojuje s lupénkou i rosaceou, ale i krásně voní a miminko uklidní, ukolébá do spánku. Mírní emoce a blahodárně působí na psychiku.  

Měsíčkový olej  

Měsíček je hojně používá na podrážděnou pokožku. Jen těžko byste hledali lepšího pomocníka na zarostlé chloupky po depilaci. I dětem ale dělá dobře. Nemusíte se bát použít ho na citlivou pokožku miminek už od prvních dnů. Hojí drobné ranky a má poměrně silné protibolestivé účinky, takže veškeré pnutí, svědění nebo pálení jako mávnutím proutku zmizí.  

autor: www.tehotenstvi.cz | Marcela Svobodová
kategorie: Miminko

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA