Pozor na nebezpečné vlhčené ubrousky Papilion | Těhotenství.cz

Pozor na nebezpečné vlhčené ubrousky Papilion

Pozor na nebezpečné vlhčené ubrousky Papilion - Těhotenství.cz

Ministerstvo zdravotnictví  stanoví jako nebezpečný tento výrobek: Vlhčené ubrousky Papilion®, Aloe Vera, with aloe vera extract, healthy & hygienic.

Jedná se o vlhčené ubrousky zabalené po 72 ks v uzavíratelném balení z potisknuté plastové folie s obrázky aloe vera na titulní straně s obrázky použití na zadní straně (mj. matka s kojencem).  Na zadní straně obalu se dále nacházejí údaje o tureckém výrobci, informace o složení výrobku, neexistující čarový (EAN) kód, piktogram Zeleného bodu, tříšipkový recyklační symbol označující polyethylen nízké hustoty původu a symbol nabádající k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“).

Bylo zjištěno, že u uvedeného výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky článku 3 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích, protože ve svém složení uvádí látku, která je v kosmetických prostředcích pro děti ve věku do 3 let, které se neoplachují, zakázána v příloze V nařízení (v položce č. 56), a to IPBC (3-Jodprop-2-yn-1-yl-N-butylkarbamát) (CAS 55406-53-6).

Riziko spočívá v tom, že po použití výrobku zůstanou složky kosmetického přípravku (včetně IPBC) na pokožce dítěte, přičemž IPBC může přestupovat do organizmu, kde může negativně ovlivňovat činnost štítné žlázy.

Výrobce/Země původu: AR KAĞIT SAN.TİC.ŞTİ LTD., Turgut Reis Mah. Demokrasi Cad. No: 189/A, Sultanbeyli / Istanbul / Turecko

Distributor dle razítka na faktuře: Nguyen Van Tien, Slavonická 343/5, 142 00 Praha – Libuš, IČ: 48074225

Prodejce: Bich Dong Thuy, nám. Republiky 211, 472 01 Doksy, IČ: 27131742

(provozovna: tržnice nám. Republiky 211, 472 01 Doksy )

Zdroj: http://www.mzcr.cz/