Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší designové kočárky 2018

Red Dot Design Award je mezinárodní soutěž, která každý rok hodnotí různé produkty z hlediska designu. Do soutěže se zapojují rovněž výrobci kojeneckého a dětského zboží. Níže vám přinášíme nejúspěšnější produkty v kategorii kočárků pro rok 2018.

Mini Capsule Stroller

Kočárek Mini Capsule se díky inovativnímu jednostupňovému sklápěcímu mechanismu během několika vteřin složí a vytvoří praktické zavazadlo, což umožňuje jeho přenášení jako například kufřík. S hmotností pouhých 4,9 kg je kočárek snadno transportován - přední tlačná tyč pak slouží jako praktická rukojeť. Když je kočárek sklopený, stojí bezpečně, což umožňuje, aby byl rychle uložen.

pact™

pact

Pact je kompaktní kočárek, který je díky rozměrům 52,5 × 55 × 27,5 cm a hmotnosti 6 kg praktickým společníkem. Pomocí držadla, ramenního popruhu a přepravního vaku jej lze v případě potřeby nosit jako velkou kabelu. Opěradlo je rovné a sklopné. Alternativně může být pomocí adaptéru vložena i dětská autosedačka. Kočárek má navíc výškově nastavitelné držadlo, brzdu na zadním kole, nastavitelnou opěrku nohou a velký kryt s ochranou proti UV 50+.

Eezy S Twist

Eezy S Twist

Významným znakem kočárku Eezy S Twist z funkčního hlediska je jeho otočná sedačka. To umožňuje změnit místo k sezení dítěte během několika sekund. Jednoduchým stisknutím tlačítka se uvolní zamčené sedadlo a umožní se otočit o 180 stupňů jednou rukou. Navíc jeden ruční sklápěcí mechanismus umožňuje, aby se lehká kočka skládala tak kompaktně, aby mohla být uložena v kufru automobilu.

Balios S

Balios S

Při vývoji Balios S se pozornost soustředila na vytvoření kočárku, který poskytuje dětem velké pohodlí a současně zjednodušuje život rodičům. Díky své modulární konstrukci s různými doplňky lze Balios S použít jako kočárek do města i na výlety. Používá se od narození až do věku kolem čtyř let dítěte. Pružné zavěšení kol pro terén, reverzibilní sedlovou jednotku stejně jako jeho jednorázový skládací mechanismus přispívají k vysoké funkčnosti tohoto kočárku.

Tutti Bambini KOJI

 Tutti Bambini KOJI

Koji je kočárek speciálně navržený pro použití v městském prostředí. Díky svému lehkému podvozku je snadné pro manévrování mezi lidmi a v uzavřených prostorách, zatímco jeho konzolové odpružení absorbuje nárazy. Díky mechanismu, který lze ovládat jednou rukou, lze kočárek Koji skládat velmi kompaktně. Kočárek se může používat od narození dítěte a je k dispozici v různých barvách.

NATURKIND Lux

NATURKIND Lux

Kočárek Naturkind Lux kombinuje přírodní materiály s moderním designem, bezpečností a funkčností. Díky použití vysoce kvalitních přírodních materiálů, jako jsou bavlněné textilie, korek, organická ovčí vlna a kokos, poskytuje dětem přírodní prostředí bez znečišťujících látek. Modulární systém sestávající z kočárku, sedací soupravy a rámu je určen pro použití od narození až do třílet věku dítěte. Propracované detaily činí tento model praktický a pohodlný.

Thule Sleek

Thule Sleek

Thule Sleek je čtyřkolový kočárek, který se může používat od narození až po pozdější přizpůsobení se vývoji dítěte. Podvozek kočárku může být konfigurován jako kombi, dětská sedačka nebo normální sedátko. Pokud je to nutné, může být kočárek prodloužen přidáním stupátka pro sourozence. Díky své lehké a kompaktní konstrukci je kočárek lehce ovladatelný. Může být také lehce složen.

Swan

Swan

Swan byl vyvinut a přizpůsoben specifickým potřebám novorozenců. Bezpečně chrání dítě před okolím a díky své sofistikované ergonomii je velmi pohodlný. Klíčovým prvkem inovačního designu je rám z uhlíkových vláken s prvky vyrobenými z hliníku. Tato speciální kombinace dává rámu vysokou stabilitu a spolehlivost. S hmotností pouhých 6,3 kg je kočárek velmi lehký a snadno se přepravuje. Tento kočárek je pro rodiče velmi komfortní, protože může být obrácen jednou rukou a disponuje funkcí otáčení / zamykání čtyř kol, která usnadňuje ovládání v jakémkoliv směru.

Thule Urban Glide 2

Thule Urban Glide 2

Kočárek je navržen jako terénní model pro moderní rodiny, které si užívají venkovních aktivit. Jeho design spojuje sofistikované funkce s elegancí pro stylovou městskou procházku. Zvláštní rysy tohoto kočárku byly zvláště zdůrazněny, aby bylo vidět, že je vhodný i pro použití v nerovném terénu. Výsledkem je vzhled s dynamikou a výkonem. Kočárek je robustní, vybavené velkými 16 nafukovacími koly. Speciálně navržená, integrovaná ruční brzda zajišťuje lepší bezpečnost a kontrolu na kopcovitém terénu a při běhu.

Nuna DEMI™ grow

Nuna DEMI™ grow

Sofistikovaná funkčnost tohoto kočárku je založena na uživatelsky orientovaných možnostech, kočárek může být měněn na různé varianty a může se pochlubit celkem až 23 režimy. Nuna DEMI Grow je vhodná pro děti od narození do hmotnosti 20 kg. Jednotlivé moduly lze integrovat velmi stylově.

Zdroj: Red-dot.org

Těhotenství.cz

Diskuze k článku