Přejít k hlavnímu obsahu

Jakou vybrat autosedačku? Mrkněte na některé novinky na trhu

Jakou vybrat autosedačku? Tehotenstvi.cz

Tři nové autosedačky na českém trhu. Své potomky mohou tatínkové i maminky jako pírko odnášet z porodnice v bezpečném, přitom extrémně lehkém vajíčku. V ocelově vyztužené, pokračovací sedačce budou moci bezstarostně přepravovat své děti od příchodu na svět do přibližně čtyř let. A za pouze protisměrnou sedačku hovoří samo o sobě úspěšné absolvování nejpřísnějšího švédského PLUS TESTU. 

1. Autosedačka JOIE i-Snug je lehká jako pírko, ale maximálně bezpečná

Čím více bude miminko prosperovat a přibývat na váze, tím více maminky při přenášení ocení, že je vajíčko JOIE i-Snug lehké jako pírko, pouhých 3,25 kg, aniž by slevilo na bezpečnosti či komfortu. Jak je u značky JOIE totiž zvykem, překonává bezpečnostní požadavky současného nejpřísnějšího standardu, kterým je norma i-Size.

Autosedačka JOIE i-Snug (od 40 do 75 cm, váha 0-13 kg) je schválená pro použití proti směru jízdy pro děti od narození do výšky 75 cm (cca 12 měsíců). Z bezpečnostních prvků stojí za zmínku např. patentovaná vrstva Intelli-Fit™ pro ochranu při bočním nárazu. Praktické užívání usnadňují tříbodové pásy s polstrováním, které utáhnete zatažením za popruh.

O komfort novorozence se stará i vnitřní vložka, zaoblená základna umožňuje houpání, nebo relaxaci. Instalace do isofixové základny je blesková, i-Snug nakliknete během vteřiny a můžete vyrazit. Sedačka JOIE i-Snug je kompatibilní nejen s mnoha kočárky JOIE, ale i s isofixovými základnami i-Base™, i-Base™ lx a i-Base™ Advance.

Na základnu i-Base™ Advance lze pak upevnit i pokračovací autosedačku JOIE i-Venture, ale především v ní lze vajíčko JOIE i-Snug polohovat, což je poměrně unikátní výhoda. V některých autech totiž po nasazení do isofixové základny není vajíčko v ideálním sklonu a dítě pak může být více vzpřímené, než je dobré pro držení hlavičky u těch nejmenších. Tento potenciální problém základna i-Base™ Advance díky své polohovatelnosti odstraňuje. 

Orientační prodejní cena 2.630,- Kč
 

2. Autosedačka JOIE i-Venture je ocelově pevná

Pokračovací autosedačka JOIE i-Venture byla navržena a schválena dle i-Size jako velmi flexibilní a robustní systém, který podobně jako vajíčko i-Snug využívá základnu i-Base Advance, takže netřeba kupovat novou. Autosedačku JOIE i-Venture  lze poutat proti směru jízdy od narození až do cca 4 let věku dítěte (105 cm, max. do 18,5 kg), po směru jízdy ji lze využít pro děti od 76 cm do 105 cm.

Je vyztužena ocelovými prvky zaručujícími skálopevnou odolnost skořepiny a vybavena prvky Guard Surround Safety absorbujícími energii pro případ bočního nárazu, které se automaticky vysunou při upoutání dítěte. Dokonalou ochranu právě při nárazu z boku zajišťuje i unikátní vrstva Tri-Protect™ podhlavníku s patentovanou paměťovou pěnou Intelli-Fit™.

Autosedačka je plně nastavitelná do sedmi pozic sklonu jak po, tak proti směru jízdy. Grow Together™ systém umožňuje nastavení výšky pásů a podhlavníku zároveň do jedné z 8 pozic bez nutnosti provlékání 5-bodových pásů.

Díky odnímatelným výplním vnitřní vložky a nastavitelné hlavové opěrce vždy vytvoříte ideální kombinaci pro pohodlí dítěte. To zlepšují i tkaniny regulující teplotu a absorbující vlhkost, takže citlivá pokožka dětí může dýchat, a to i díky ventilaci na zadní straně autosedačky. Instalace do isofixové základny je rychlá a bezpečná, směr uchycení sedačky změníte pomocí jednoho tlačítka.

Orientační prodejní cena 4.200,- Kč

Autosedačku JOIE i-Spin Safe lze upevnit jen proti směru jízdy

Autosedačka JOIE i-Spin Safe (od narození do výšky 105 cm, max. 19 kg) vychází z úspěšné sedačky JOIE i-Spin, která triumfovala např. v testu ADAC. Spotřebitelské testy vyzdvihovaly zejména její bezpečnost při čelním a bočním nárazu a také nízké riziko nesprávné instalace, tedy nejzásadnější rizika.

Nová autosedačka JOIE i-Spin Safe má všechny výhody předešlého modelu, navíc s ohledem na maximální důraz na bezpečnost ji lze poutat pouze proti směru jízdy (zachována zůstala možnost otáčet autosedačku směrem ke dveřím pro usnadnění usazování dětí). Bezpečnost autosedačky JOIE i-Spin Safe byla potvrzena švédským Plus testem, který je považován za nejpřísnější test autosedaček na světě a úspěšně ho absolvují právě jen sedačky s protisměrnou instalací.

Ochranu hlavy zvyšuje dodatečná ocelová výztuž Top shield™, stejnou funkci plní i hlavová opěrka ze 3 vrstev různých materiálů Tri-Protect™ včetně patentované paměťové pěny Intelli-Fit™. Autosedačka JOIE i-Spin Safe je vybavena i prvky Guard Surround Safety pohlcujícími energii při boční nárazu, které se automaticky vyklopí při upoutání dítěte.

Na rozdíl od ostatních autosedaček poutaných proti směru jízdy je JOIE  i-Spin Safe navržena tak, že její tvar nepotřebuje přední vzpěru. Díky tomu zabere ve vozidle méně místa a je tedy vhodná i do méně prostorných vozidel. Autosedačka nabízí šest pozic sklonu, které lze nastavovat i během jízdy.

Opěrka hlavy je nastavitelná do 6 možných výškových pozic a s její výškou se automaticky (Grow Together™) nastavuje i výška ramenních pásů. Dvoudílná opěrná noha má 19 pozic nastavení výšky a je konstruována tak, že absorbuje energii nárazu, správnost její instalace signalizují indikátory. Luxusní materiály, polstrování a ventilace zvyšují pohodlí dítěte a zajišťují příjemné klima i v horkých dnech.

Orientační prodejní cena 9.980,- Kč
 

autor: Babypoint s. r. o.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.