16. týden těhotenství | Těhotenství.cz

16. týden těhotenství

16. týden těhotenství - Těhotenství.cz

Na konci 16.týdne těhotenstvíinfo-icon konci dítěinfo-icon váží 135 g a jeho délka je kolem 16 cm. Vstupujete do druhé fáze těhotenství. Vaše děťátko se již podobá člověku. Zesiluje, má vyvinuté nohy a ruce, jeho uši vnímají zvuky, funguje hmat a chuťové pohárky, vyvíjí se chrupinfo-icon, rostou vlásky, řasy a obočí, tvoří se imunitní systém. Tělíčko je pokryto jemným chmýřím - lanugem. Na končetinách se vytvořily klouby, vyvíjí se pevné kosti. Kůže je průhledná, je vidět cévní systém děťátka. Silněji kope. Má vyvinuté po­hlavní orgány. Na ultrazvuku můžeme pozorovat, jak si cucá paleček nebo škytá. Blíží se den, kdy poprvé zaznamenáte život ve vašem bříšku. Miminkoinfo-icon má v děloze dostatek prostoru a vy začnete vnímat jemné dotyky a pohyby malin­kých nožek. Ženy - vícerodičky jsou k prvním projevům dítěte vnímavější, proto je zaznamenávají dříve než prvorodičky. Tedy asi kolem 18. týdne těhotenství. Prvorodičky objevují první pohyby až kolem 20. týdne. Tyto pocity jsou velmi subjektivní. Často se setkáváme s tím, že se ženainfo-icon, která se na miminko velice těší a je to její „vytoužené" těhotenství, často raduje z prvních pohybů mnohem dříve, než žena, která má spoustu práceinfo-icon a na sledování těhotenství jí nezbývá mnoho času.

Těhotenství a porodinfo-icon
Autor: Magdalena Mikulandová www.studioprozeny.cz

Velikost plodu v 16  týdnu těhotenství je srovnatelná s avokádem.

Velikost plodu v 16.týdnu těhotenství


Kromě pravidelných kontrol u gynekologa vás čekají některá speciální vyšetřeníinfo-icon. Jaké jsou vyšetřovací a diagnostické metody ve 2.trimestru těhotenství?

TIP: Masáž v těhotenství může být velmi prospěšné pro vaše fyziologické, psychické a emocionální zdravíinfo-icon po celou dobu devíti měsíců.

Nečekejte s focením až vaše dítě se narodí. I z těhotenství můžete mít nádherné fotografie! Řada fotografů se na focení těhotných specializuje.

80 % žen trpí v těhotenství bolestmi zad a otokyinfo-icon nohou, i ve vysokém stupni gravidity však nosí podpatky

16 týden těhotenství diskuze
 

16. týden těhotenství - jaký je to měsíc?

Předchozí týdenDalší týden