Přejít k hlavnímu obsahu

Snaha o miminko

Dobrý den, s manželem (oba 33 let) se již rok a půl snažíme o miminko.

Půl roku již řešíme přes lékaře, kdy máme za sebou podstatná vyšetření - spermiogram, imuno, průchodnost vejcovodů, vše v naprostém pořádku. Na sníženou funkci štítné žlázy beru Euthyrox 50, pouze 1/2 prášku denně. Hodnoty mám nyní již pár měsíců v pořádku.

Absolvovali jsme 3x IUI, neúspěšně. Ovulace probíhá a cyklus pravidelný po 28 dnech. Pravděpodobně nám zbývají ještě genetické testy. Nerozumíme tedy kde může být ještě problém. Doktor zvažuje přímo IVF, což my prozatím odmítáme. Slyšeli jsme o možnosti nativního IVF s minimálním použití hormonů. Je nějaká rada, kterou byste nám mohli doporučit, jak dále postupovat?

Moc děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,

děkuji Vám za Váš dotaz.

V některých případech může být příčina poruchy plodnosti zjištěna až při vlastnímu umělém oplození, kdy je patrná kvalita vajíčeka vývoj embryí. Pokud byste docházeli na naši kliniku, doporučila bych Vám provedení umělého oplození, protože šance na otěhotnění je vysoká. Předem vždy provádímě genetické vyšetření obou partnerů s cílem zjistit případnou genetickou odchylku a také správně zacílit léčbu, pokud by byla nějaká genetická abnormailita zjištěna. Nativní IVF cyklus nemá na rozdíl od cyklu s hormonální stimulací vaječníků dobré výsledky, není tedy naší primární volbou. Pokud jste zdravá, užití léků pro hormonální stimulaci se nemusíte obávat. 

Se srdečným pozdravem

MUDr. Lenka Hromadová

vedoucí lékař IVF ambulance/ Head IVF Clinician

 

REPROMEDA

Biology Park

Studentská 812/6

625 00 Brno

tel. +420 511 158 222

Těhotenství.cz

Diskuze k článku