Nová kniha pro rodiče: (Ne)Gramotný rodič | Těhotenství.cz

Nová kniha pro rodiče: (Ne)Gramotný rodič

Nová kniha pro rodiče: (Ne)Gramotný rodič - Těhotenství.cz

Jak být tím nejlepším rodičem? Tato kniha je klíčem k rodičovskému úspěchu. Děti jen zrcadlí své rodiče. Proto je potřeba začít u sebe.

Kniha je pro všechny budoucí i stávající rodiče i další dospělé, protože jsme všichni i děti svých rodičů. Často ani nechápeme, co a proč se nám v životě děje. Tudíž pochopením souvislostí s mým dětstvím a stávajícím životem dokážeme také nejlépe napravit výchovné omyly a převzaté vzorce chování od svých rodičů a vytvořit tak svým dětem to nejlepší zázemí pro jejich zdravý růst.

Obsahuje 10 hlavních rodičovských omylů, 10 principů úspěšného rodiče a 13 praktických nástrojů, metod a technik, jak vytvořit doma pohodu a harmonii. Obsahuje 11 příběhů z koučinkového křesla. Je plná i konkrétních praktických příkladů a pomůcek k zapracování ve své rodině. Je to tudíž i praktický nástroj pro život.

Motivuje dospělé a vede je začít pracovat nejdřív na sobě a svém partnerském vztahu a budování rodinného hnízda, protože to vše zásadně ovlivňuje a nastavuje děti pro jejich budoucí život. Děti jinak zrcadlí a přebírají problémy rodičů do svého života. Kniha je klíčem k úspěšnému rodičovství.

Co vám kniha konkrétně přinese?
  • zlepšení vztahu k sobě sama, partnerovi, dětem i prarodičům

  • pochopíte souvislosti událostí ve vašem životě

  • osvědčené postupy z osobní praxe i z koučinkového křesla

  • zjistíte, jak se zbavit převzatých nefunkčních vzorců

  • změníte vyčerpávající rodičovské starosti ve smysluplné, radostné a pohodové sdílení

  • konkrétní praktické návody, jak jednoduše dosáhnout domácí pohody

  • 15 naplněných kapitol toho nejdůležitějšího, co by měl znát každý rodič

  • 10 nejzásadnějších principů úspěšného a gramotného rodiče a jejich vliv na děti

  • 10 největších omylů negramotného rodiče a jejich následků na dětech

  • 13 praktických nástrojů, metod, technik a mnoho dalších námětů, jak mít doma pohodu

 

Lucie Königová

je koučka, mentorka partnerských vztahů, lektorka, autorka projektu (Ne)Gramotný rodič – Jak neselhat jako rodič. Je ale především mámou 17leté dcery Belindy a 14letého syna Olivera. Ve své knize předává koncentrovaně ty nejdůležitější osobní poznatky ze své role rodiče i poznání a zkušenosti ze své mnohaleté profesní praxe, především z koučinkového křesla.

„Jako kouč často řeším s klienty právě následky přístupu jejich rodičů. Vše, co prožíváme v dětství, se nám v dospělosti totiž opakuje. Jen s tím rozdílem, že se na našich „životních jevištích“ objevují jiné postavy - partner, děti, šéf, kolegové apod. 

Proto jsem se rozhodla řešit příčiny. Ukazuji rodičům, jak vytvořit dětem takové zázemí, aby z dětí vyrostli zdravě sebevědomí, vyrovnaní a šťastní lidé.

Pomáhám dospělým, aby se stali pro sebe i své blízké tím nejlepším člověkem v životě. Pokud totiž dospělí sami nedozrají, vychovávají opět jen nezralé plody.”

Těhotenství.cz

Témata: