Na houpačce i o Vánocích | Těhotenství.cz

Na plísně s pampeliškou

Přejídání, nezdravý životní styl, málo pohybu…ideální spouštěč nemoci, která nebolí, necítíme ji. Jednoho dne na nás koukne, zasvědí a máme zaděláno na problémy. Ano, máme na mysli plísně. Jeden z největších fenoménů naší doby. Jsou všudypřítomné a boj s nimi nemá vždy jasného vítěze. A zejména v předvánočním období, kdy naše zažívací trakty očekávají přísun nadměrného množství sladkého cukroví a jiných dobrot. Vytváříme si tím optimální podmínky pro vznik plísní.

Na houpačce i o Vánocích

Na houpačce i o Vánocích - Těhotenství.cz

Všimli jste si, že jsou ulice už sem tam ráno pokryté šedivou námrazou? A obchody z ničeho nic víc září a mají dlouho otevřeno? Co to znamená? Máme tu advent a Vánoce se rychle blíží. Přichází skvělá doba kouzelných večerů a příjemných překvapení.

Kromě těch radostných záležitostí k Vánocům patří také předvánoční shon a celá řada (ne) potřebných hektických činností, včetně úklidu. I přesto jsou však Vánoce nádherná doba, která, zejména dětem, voní po splněných přáních.

Pověstná rodičovská houpačka, kdy se ve vašem životě střídají každodenní radosti a starosti, se však nezastaví ani v předvánočním čase. Proto také v prosinci můžete soutěžit na webových stránkách Mateřství na houpačce.  Do 20. prosince se těšíme na vaše příběhy o tom, jak jste si po dlouhé době vyrazili sami s partnerem na večeři, do kina nebo jen tak na procházku. A protože k Vánocům neodmyslitelně patří dárky, odměníme tentokrát ne pouze tři, ale pět nejlepších příspěvků. Vítězné příběhy „prvního rodičovského rande“ vybere naše patronka a jejich autoři se můžou těšit na sladké odměny od Nestlé.

Kromě soutěží najdete na webu také spoustu užitečných informací, které se týkají těhotenství, výživy dítěte a péče o miminko. Naleznete zde recepty pro nejmenší, tipy jak děťátko zabavit a důležité informace o zdravém vývoji dítěte. Aktuální dění navíc můžete sledovat také na Facebooku.  Po novém roce je pro vás v rámci Mateřství na houpačce přichystaná řada novinek, máte se tedy na co těšit.

Přejeme vám, abyste si vánoční svátky užili, jak se patří, s celou rodinou a v pohodě!