7. týden těhotenství | Těhotenství.cz

7. týden těhotenství

7. týden těhotenství - Těhotenství.cz

Jeho délka je v sedmém týdnu těhotenstvíinfo-icon 1,3 cm. Vytváří se nervové dráhy. Hlava je velká, přikloněná k hrudi, vytváří se obličej, očiinfo-icon jsou uzavřeny, vrstva kůže pod očima obsahuje černý pigment. Jsou vidět paže, nohy se štěrbinami na koncích, zde vzniknou později prsty.
V těhotenství sní mnoho žen více jídla než obvykle, to je normální. Ale pravidelně se přejídat (někdy až k nevolnostiinfo-icon), i když jste hlad neměla, může být nebezpečné.


V České republice se v posledních letech stále rodí okolo 3,5 % dětí s určitou vývojovou vadou (podle statistik Národního registru vrozených vad). Vrozené vývojové vadyinfo-icon mohou mít vliv na téměř všechny části těla. Jak snížit rizika vrozených vývojových vad?


Čištěním záchodu kočkyinfo-icon se můžete vystavit riziku nákazy toxoplazmózy, parazitární infekceinfo-icon přenášené přes kočičí výkaly. Toto může být velmi nebezpečné pro plodinfo-icon. Na co si dát pozor při domácích pracích a uklízení během těhotenství?


Uvažujete kdy oznámit své těhotenství v zaměstnáníinfo-icon? Jestliže se bude vaše těhotenství správně vyvíjet, není důvod, proč byste nemohla docházet do zaměstnání až do nástupu na mateřskou dovolenou, pokud to vaše profese dovoluje. Nicméně, můžete počkat do uplynutí I. trimestru, abyste měla jistotu, že těhotenství zdárně probíhá, a pak své „tajemství" sdělit nadřízeným.


Anémieinfo-icon z nedostatku železa je na světě nejčastější nutriční onemocněníinfo-icon u dětí a žen plodného věku. Pokud trpíte častými bolestmi hlavy, jen těžko se soustředíte a často vás přepadají stavy slabosti, tak je něco špatně. Nízký příjem železa v těhotenství může zvýšit riziko předčasného porodu. Jaká vyšetření vás v těhotenství čekají?

7 týden těhotenství diskuze

Velikost plodu v sedmém týdnu těhotenství je srovnatelná s borůvkou.
Velikost plodu v 7.týdnu těhotenství

7. týden těhotenství - jaký je to měsíc? 

Předchozí týdenDalší týden