Úklid sněhu v těhotenství – je to bezpečné? | Těhotenství.cz

Na plísně s pampeliškou

Přejídání, nezdravý životní styl, málo pohybu…ideální spouštěč nemoci, která nebolí, necítíme ji. Jednoho dne na nás koukne, zasvědí a máme zaděláno na problémy. Ano, máme na mysli plísně. Jeden z největších fenoménů naší doby. Jsou všudypřítomné a boj s nimi nemá vždy jasného vítěze. A zejména v předvánočním období, kdy naše zažívací trakty očekávají přísun nadměrného množství sladkého cukroví a jiných dobrot. Vytváříme si tím optimální podmínky pro vznik plísní.

Úklid sněhu v těhotenství – je to bezpečné?

Úklid sněhu v těhotenství – je to bezpečné? - Těhotenství.cz

Úklidinfo-icon sněhu může být příležitost pro vaši fyzickou aktivitu. Ale spíše jen v průběhu prvního trimestru a pokud se jedná o zametání prachového sněhu, odklízení těžkého sněhu lopatou není určitě vhodné!

Jak se vaše bříško zvětšuje, mění se i vaše těžiště a hrozí tak při manipulaci se sněhem riziko pádu. Stejně tak vám může hrozit uklouznutí, proto pokud se do zametání sněhu pustíte, nezapomeňte na vhodnou obuvinfo-icon. Boty s hladkou podrážkou vám mohou i na mírném kopečku způsobit nepříjemný pád.

Samotné zvedání lopaty se sněhem nechte opravdu na svého partnera. Vaše záda jsou už i tak značně namáhaná díky rostoucímu bříšku, které prohlubuje bederní lordózu (předozadní prohnutí páteře) - mění se těžiště těla a to může způsobit bolestiinfo-icon v oblasti kříže. Bolesti zad se v těhotenstvíinfo-icon vyskytují velice často. Jde většinou o bolesti v oblasti bederní páteře, které mohou přecházet až do hýždí a nohou. Zvedání lopaty by dolní část zad zbytečně více namáhalo a mohlo vám na několik dnů způsobit nepříjemné potíže.

Doporučení: sníh uklízet můžete, jde o dobrou fyzickou aktivitu, ale nepřepínejte síly zvedáním těžké lopaty se sněhem!

Čtěte také: Na co si dát pozor při domácích pracích a uklízení během těhotenství

Těhotenství.cz, Foto: Compfight

Témata: