Úklid sněhu v těhotenství – je to bezpečné? | Těhotenství.cz

Úklid sněhu v těhotenství – je to bezpečné?

Úklid sněhu v těhotenství – je to bezpečné? - Těhotenství.cz

Úklid sněhu může být příležitost pro vaši fyzickou aktivitu. Ale spíše jen v průběhu prvního trimestru a pokud se jedná o zametání prachového sněhu, odklízení těžkého sněhu lopatou není určitě vhodné!

Jak se vaše bříško zvětšuje, mění se i vaše těžiště a hrozí tak při manipulaci se sněhem riziko pádu. Stejně tak vám může hrozit uklouznutí, proto pokud se do zametání sněhu pustíte, nezapomeňte na vhodnou obuv. Boty s hladkou podrážkou vám mohou i na mírném kopečku způsobit nepříjemný pád.

Samotné zvedání lopaty se sněhem nechte opravdu na svého partnera. Vaše záda jsou už i tak značně namáhaná díky rostoucímu bříšku, které prohlubuje bederní lordózu (předozadní prohnutí páteře) - mění se těžiště těla a to může způsobit bolesti v oblasti kříže. Bolesti zad se v těhotenství vyskytují velice často. Jde většinou o bolesti v oblasti bederní páteře, které mohou přecházet až do hýždí a nohou. Zvedání lopaty by dolní část zad zbytečně více namáhalo a mohlo vám na několik dnů způsobit nepříjemné potíže.

Doporučení: sníh uklízet můžete, jde o dobrou fyzickou aktivitu, ale nepřepínejte síly zvedáním těžké lopaty se sněhem!

Čtěte také: Na co si dát pozor při domácích pracích a uklízení během těhotenství

Těhotenství.cz, Foto: Compfight

Témata: 

Podobné příspěvky jako: Úklid sněhu v těhotenství – je to bezpečné?