Přejít k hlavnímu obsahu

Radostné dětství aneb jak na výchovu dětí v předškolním věku

Radostné dětství aneb jak na výchovu dětí v předškolním věku - Těhotenství.cz

Mnozí rodiče si lámovou hlavu s tím, co mají dělat, aby jejich děti jednou rády vzpomínaly na chvíle, kdy byly malé a vyprávěly o tom veselé historky. Šťastné a radostné dětství je prvním krokem do úspěšného a naplněného života. Jak ho docílit a jaké prostředí pro děti vytvořit, poradí praktický workshop.

Na tomto setkání se pokusíme nalézt rozřešení vnitřního konfliktu, se kterým bojuje nejeden rodič. A tím je, zda má využít dostupných služeb péče o dítě, nebo s ním zůstat co nejdéle doma. Nic není černobílé a ani jedna odpověď není správná. Jde o nalezení rovnováhy a stavu, kdy budou šťastní a spokojení všichni – rodiče i dítě. Jelikož jen spokojený a šťastný rodič dokáže svému potomkovi poskytnout maximum lásky a prostoru pro zdravý rozvoj.

Česká společnost je určitým způsobem nastavená a postoj k tomu, že malé dítě je dáváno do jeslí, dětské skupiny či jej hlídá chůva, je naprosto odlišný oproti západním státům. U nás se mnozí stále dívají na rodiče, kteří tyto služby využívají, přes prsty. Oproti tomu v Anglii či Francii je pohled na předškolní výchovu zcela odlišný a ženy tyto služby využívají ve velkém. Jsou proto špatné matky? Trpí tím jejich děti a jsou nějak deprimované?

Vedoucí workshopu Karolina Nedělová vám poradí, pokud se rozhodnete, že služby péče o dítě využijete, co všechno byste měli zvážit a podle jakých kritérií zařízení či chůvu vybírat. Úskalí je mnoho a zvolit to správné řešení, které bude nejlepší pro vás i vaše dítě je důležité.

Spisovatel Robert Fulghum napsal, že všechno, co opravdu potřebuje znát, se naučil v mateřské školce. To dokládá, jak je období před nástupem do školy pro rozvoj dítěte klíčové, vštěpuje si etické hodnoty a učí se navazovat mezilidské vztahy. Na workshopu se pokusíme vytvořit ideální prostor pro dítě a prodiskutujeme priority, či případné změny, jež jsou potřeba učinit, aby byli všichni v rodině spokojení. Workshop je určen pro těhotné, plánující rodinu i rodiče s dětmi do tří let, přičemž děti můžete vzít s sebou. Workshop s názvem Jak vybrat vhodné předškolní vzdělávací zařízení – interaktivní workshop – přijďte s dětmi!se uskuteční v pátek 18. 5. 2018 od 13:15 do 14:45 hodin v rámci Světového týdne respektu k porodu v MediaKlubu Spálená, více najdete zde.

Těhotenství.cz

autor:
kategorie: Péče o dítě
témata:

Diskuze k článku