Přejít k hlavnímu obsahu

Vévodkyně Meghan Markle porodila chlapce

Vévodkyně Meghan Markle porodila chlapce - Těhotenství.cz

Británie má nové královské dítě! Vévodkyně ze Sussexu dnes 6. května 2019 porodila chlapce. Toto prohlášení bylo ráno sdíleno prostřednictvím sociálních médií.

Princ Harry a Meghan, Vévoda a Vévodkyně ze Sussexu, přívítali na svět své první dítě. Novým potomkem je osmý vnuk královny Alžběty a sedmý v řadě na britský trůn.

„Vévodkně Meghan Marklová provdaná za prince Harryho právě porodila chlapečka, který váží 3,26 kilogramu.“

Princ Harry prozradil novinářům, že děťátko je zdravé a dodal, že "Matce a dítěti se daří velmi dobře."

"Byl to ten nejúžasnější zážitek, jaký jsem si kdy dokázal představit." prozradil novopečený a nadšený otec novinářům. Sám princ Harry byl přítomen u porodu.

Děťátko přišlo na svět v 5:26 místního času, oznámil Buckinghamský palác ve svém oficiálním prohlášení.

Palác také dodal, že všichni královští rodinní příslušníci byli o porodu informováni a těší se z radostných zpráv." Meghanina matka, Doria Raglandová se nechala slyšet, že je nadšená z příchodu svého prvního vnoučete.

Jak se bude královský potomek jmenovat?

Princ Harry zmínil, že pár pro svého prvorozeného syna zatím jméno nevybral. Například v roce 2013 bylo jméno Prince George oznámeno až dva dny po jeho narození.

S velkou pravděpodobností se však nebude jednat o žádné netradiční jméno. Tradicí královské rodiny je předávat svým potomkům jména po předcích, přičemž samotný výběr je konzultován i se samotnou Královnou Alžbětou.

Jedná se o prvního potomka pro pro 37letou Meghan a 34letého Harryho. Pár je ženatý od května 2018 přičemž Meghan oznámila své těhotenství v říjnu minulého roku.

Královská rodina se rozšířila

S příchodem dítěte se řada královské rodiny dále rozšiřuje. V současné době je v jejích řadách Královna Elizabeth následovaná Princem Charlesem, Princem Williamem, Princem Georgem, Princeznou Charlottou, nepolapitelným Pincem Louisem a novopečeným otcem Princem Harrym. Novorozenec nyní zaujímá pozici sedmého v řadě na trůn.

Těhotenství.cz

autor:
kategorie: Aktuality
témata: Aktuality, porod

Diskuze k článku