34. týden těhotenství | Těhotenství.cz

34. týden těhotenství

34. týden těhotenství - Těhotenství.cz

Jeho konec je dobou nejpozdějšího možného termínu nástupu mateřské dovolené. Plodinfo-icon, vážící nyní asi 2500 g má již velmi dobrou šanci na bezproblémové přizpůsobení se vnějšímu prostředí, avšak intenzivní dohled by určitě ještě potřeboval. Porodinfo-icon je stále ještě považován za předčasný a dítěinfo-icon za lehce až středně nezralé. Již má vyvinuty plíce, které mohou pracovat samostatně.
Těhotnou je třeba stále ještě sledovat, kontrolovat krevní tlakinfo-icon, moč a stav otoků. V případě, že ultrazvukinfo-icon není zcela normální, provádí se kontrolní vyšetřeníinfo-icon, zjišťuje se množství plodové vody a krve protékající pupečníkem. Cíl je jednoznačný: zajistit co nejlepší vstup do života vašemu potomkovi.

Velikost plodu v 34 týdnu těhotenstvíinfo-icon je srovnatelná s muškátovou tykví.

Velikost plodu ve 34.týdnu těhotenství
 

Masáž hráze může pomoci zabránit nástřihu během porodu. Je tedy správný čas začít.

Je zcela normální, že máte z porodu obavy a jste nervozní. Podělte se o své obavy s ostatními maminkami.

Působí lékyinfo-icon podávané za porodu na vaše miminkoinfo-icon? Samozřejmě, že ano! Je ovšem důležité o jaké léky jde a jakými cestami se do těla dostávají. Existuje mnoho způsobů, některé jsou u nás známé, některé se víceméně nepoužívají. Jak je to se sedativy a analgezií při porodu?

Mezi < href="http://www.tehotenstvi.cz/predcasny-porod-rizikove-faktory">rizikové faktory předčasného porodu patří vrozené a získané vady dě­lohy, infekceinfo-icon v těhotenství, vícečetné těhotenstvíinfo-icon, patologie (nepravidelnostiinfo-icon) placenty, fyzická zátěž, psychický stresinfo-icon, Polyhydramnion (velké zmnožení plo­dové vody).

Masáže před porodem, které pomáhají ulevit bolestem

Už jste se domluvila s partnerem, zda vás doprovodí k porodu?

34. týden těhotenství - jaký je to měsíc?Předchozí týdenDalší týden

 

Témata: