Přejít k hlavnímu obsahu

Miminko je na světě a vám schází finance?

Radujete se z báječného pocitu mateřství, ale přitom se již teď strachujete o budoucnost a zajištění vaší rodiny? S příchodem dítěte se samozřejmě zvýší náklady, ale vše se dá zvládnout, mrkněte na inspirující nápady, které vám nejen ušetří několik set měsíčně, ale také hromadu nervů. Užívejte si pocity štěstí, rodičovství a zapomeňte na stres, jež je tichým nepřítelem spokojeného rodinného soužití.

Kojení: Pokud můžete, nevsázejte na jiné varianty a mléčné náhražky

Kojení představuje pro miminko to nejlepší, co mu můžete od narození dát. Mateřské mléko obsahuje všechny cenné látky v přirozené variantě, která je téměř zdarma. Nahrazením umělé stravy pomocí mlíček, kašiček a dalších vám dostatečně provětrá peněženku. Máte-li dostatek mléka, jste ta nejšťastnější maminka. A navíc nikdy nezapomenete na okamžiky, která trávíte s dítětem spolu o samotě. Kojení je prostě vaše chvilka intimity s vaším miláčkem. Krásně vám poslouží speciální podprsenky pro kojící maminy a další sací podložky do podprsenky. Snažte si kojení, co nejvíce zpříjemnit.

Výbavičky nakupte v Polsku nebo na internetu

Do Polska se pořád vyplácí zajet pro veškeré potřeby pro miminka. Podle názorů v mém okolí a na internetu jsou poměrně kvalitní, bereme –li v potaz pořizovací cenu, bezpečnost, design , materiál a způsob zpracování. Pestrý výběr peřinek do postýlek, zavinovaček, oblečení a kočárků. Udělejte si výlet s partnerem za hranice a nakupte výhodně vše, co potřebujete. Mrkněte i na webové bazárky nebo se domluvte s kamarádkou, že výbavičku odkoupíte, když její prcek z ní dávno vyrostl.

Plenky: Pohodlí versus finanční náročnost

Jednorázové plenky představují pro novopečené rodiče poměrně slušný finanční výdaj, v nabídce však najdete i levnější možnosti na jedno použití. Vždy si pečlivě propočítejte kolik stojí jeden kus v balení a nenechejte se zmást akčním zbožím, možná, že tolik výhodné ve skutečnosti prostě nebude. Některé moderní maminky se opět vrací k látkovým plenám, dnes jsou již mnohem vychytanější, než tomu bylo před několika lety. Dokonce dětská prdelka se v nich cítí báječně.

autor:
témata: mateřská

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.