Přejít k hlavnímu obsahu

Co může pomoci v případě chřipky nebo nachlazení v těhotenství

Čtvrtek 22. Únor 2018 10:22

Těhotenství přináší nastávajícím maminkám mnoho komplikací: bolest prsou, únavu, nevolnosti a nadýmání, pálení žáhy, křeče či problémy s hemoroidy. Mezi nejčastější problémy pak patří nachlazení, zejména v zimním období. Během těhotenství se nedoporučuje nebo je přímo zakázáno užívat značnou část léků, a tak musí budoucí maminky pečlivě vybírat, co je pro ně vhodné, spoléhat se na babské rady, které mnohdy nezabírají či konzultovat léčbu se svým lékařem. Jak tedy zvládnout nemoc v těhotenství a vyléčit se co nejšetrnějším způsobem s ohledem na vývoj miminka?

Jak se před nemocí chránit?

Nejlepším způsobem, jak se nachlazení či chřipce vyhnout, je eliminovat kontakt s nemocnými, vyhýbat se místům s větší koncentrací osob a posilovat imunitu. Užívat lze i šetrné přírodní přípravky, které pomohou nejen jako nezbytná prevence, ale také tehdy, kdy vás rýma, kašel či chřipka již přepadly. Mezi ně patří například řada zdravotnických prostředků Humer. Všechny přípravky mají přírodní složení, jsou obohaceny o výtažky z rostlin a přináší úlevu od bolesti či nepříjemných příznaků nachlazení. Jejich velkou výhodou je, že je mohou užívat všechny budoucí maminky a kojící ženy, a to právě díky jejich přírodnímu složení.

Důležitost vitaminu C

Mimořádně důležitý je nyní především dostatečný přísun vitaminu C. Jezte proto větší množství ovoce a zeleniny než obvykle. Nezapomínejte také na pitný režim. Např. zázvorový čaj s citronem a medem je skvělý a účinný doplněk vitaminu C. Zázvor je rovněž vhodný proti těhotenským nevolnostem.

Inhalace

Rychlým účinkem jsou při nachlazení známé inhalace. Inhalace se provádí tak, že do velkého hrnce dáte přibližně 2 litry vroucí vody, do ní nasypete 2 lžíce mořské soli, můžete přidat i heřmánek nebo šalvěj. Přes hlavu si přehodíte větší osušku a nakloníte se nad hrnec s vodou. Tím vytvoříte uzavřený prostor a můžete vdechovat horké páry, které mají na nachlazení zázračný účinek. Pozor jen při manipulaci s horkou vodou.

Těhotenství.cz

Diskuze k článku