37. týden těhotenství | Těhotenství.cz

37. týden těhotenství

37. týden těhotenství - Těhotenství.cz

Plodinfo-icon měří asi 47 cm, váží kolem 3000 g. Je zralý. Zpevní se mu chrupavky, a tím se ouška odchlípí od hlavičky. Nehty jsou dorostlé ke špičkám prstů, je vyvinuté obočí, fungují mazové žlázky (´krupička na nosíku´), na povrchu tělíčka je hojně mázku, lanugoinfo-icon zůstává jen na lopatkách, pupík se dostává do středu bříška, chlapci mají varlata sestoupená v šourku, děvčátka uzavřenou štěrbinu stydkou.
Umí křičet, dýchat, kašlat, škytat, sát, udržovat tělesnou teplotu, reaguje na zvuk, otřesy, chlad, světlo, má vyvinutou chuť. Velmi rychle pozná, co je pro něj výhodné a to preferuje. Nepříjemné věci nedělá.

Velikost plodu v 37.týdnu těhotenstvíinfo-icon je srovnatelná s plodem Beninkasy voskonosná.

Velikost plodu ve 37.týdnu těhotenství
 

Pokud máte preeklampsii, může váš ošetřující lékař doporučit vyvolání poroduinfo-icon již tento týden. Indukovaný porodinfo-icon (uměle vyvolávaný porodinfo-icon) se děje z několika základních důvodů: číst více.

Na konci tohoto trimestru se vaše srdce snaží čerpat o 45 procent více krve, než je obvyklé. Ne vždy probíhá porod zcela ideálně. Jaké jsou nejčastější komplikace a závažné stavy při porodu?

Ihned po narození bude vaše dítěinfo-icon hodnoceno pomocí tzv. Apgar skóreinfo-icon, což je testinfo-icon hodnotící stav dítěte po porodu. Pomáhá určit, zda novorozenecinfo-icon nepotřebuje neodkladnou péči.

Množství plodové vody v bříšku během těhotenství postupně přibývá. Ke konci těhotenství může plodové vody být i 1,2 litru. Odtok plodové vody – vše co o něm potřebujete znát s blížícím se porodem.

Pokud jste tak ještě neučinila, teď je ten správný čas připravit si některá jídla a dát si je zamrazit. Takže po porodu budete mít připravené jídloinfo-icon vždy po ruce.
 

37. týden těhotenství - jaký je to měsíc?

Předchozí týdenDalší týden

 

Podobné příspěvky jako: 37. týden těhotenství