36. týden těhotenství | Těhotenství.cz

36. týden těhotenství

36. týden těhotenství - Těhotenství.cz

Gratulujeme! Vaše těhotenstvíinfo-icon je oficiálně ve 36. týdnu naplněno a vaše dítěinfo-icon může přijít každým dnem. Váha miminka ve 36. týdnu těhotenství je 2 až 2,5kg a jeho délka je 46 cm. Má růžovou pokožku a vlásky někdy i 5 cm dlouhé. Neotáčí se již v děloze celé. Jen kope, škytá a pro­tahuje ručičky. Chlapeček by měl mít sestouplá varlata v šourku. Měkké nehtíky dorostly ke špičkám prstíků.

Technika tlačení při porodu - Tlačit můžete až ve chvíli, kdy jsou porodní cestyinfo-icon úplně otevřené, a kdy je tedy vše připraveno, aby děťátko mohlo ven.

Skleněné nebo plastové lahvičky do výbavičky? Spory, které lahvičky jsou lepší, zda ty z plastu nebo ty ze skla jsou častým obsahem diskusí mezi maminkami.

Psí dýcháníinfo-icon je rychlé povrchové dýcháníinfo-icon, které vám umožňuje nepoužívat při dýchání tolik bránici, a tím celkově nadlehčujete oblast dělohy. Je to dýchání, které se využívá především v druhé půlce I. doby porodní. Více o nácviku dýchání u porodu.

Nácvik dýchání a tlačení k porodu - Po celou dobu vašeho porodu vám zvolený druh dýchání může velice pomoci. Kromě obvyklého hrudního dýchání je vhodné také ovládat břišní dýchání.

Velikost plodu ve 36.týdnu těhotenství je srovnatelná s melounem galia.
 

Velikost plodu ve 36.týdnu těhotenství

36. týden těhotenství - jaký je to měsíc?

 

Předchozí týdenDalší týden