hlenová zátka

Jak to vypadá, když odchází hlenová zátka?

Hlenová zátka je hlenovitý, narůžovělý nebo nahnědlý výtok, kterého nebý­vá velké množství. Někdy bývá zaměňován s odtokem plodové vody, který je ovšem úplně jiný.

Jak dlouho před porodem odchází hlenová zátka?

Neexistuje jednoznačná odpověď  jak dlouho před porodem odchází hlenová zátka a kdy přišel porod. Odchod hlenové zátky je způsoben uvolně­ním děložního hrdla, což ovšem neznamená, že porod začíná bezprostředně.

Před dvěma dny jsem si myslela, že mi odtéká plodová voda. Lékař mi řekl, že to plodová voda není a že se mi uvolnila hlenová zátka se starou krví. Výtok stále přetrvává, co mám dělat?

Před dvěma dny to mohla být hlenová zátka Pokud vás lékař vyšetřoval, pak musel zjistit, jestli to plodová voda je nebo není.

Odejde hlen vždy před porodem, nebo to může být i během porodu?

Hlenová zátka může odcházet i během porodu. Zaleží na tom, kdy se začnou porodní cesty uvolňovat a na porod připravovat. Častěji u prvorodiček dojde k odchodu hlenové zátky až v průběhu I. doby porodní.

Je odchod hlenu před porodem jednorázový nebo je to postupné?

Přestože hlenové zátky není mnoho, je možné, že odchod neproběhne najed­nou. Nicméně, neznamená to, že odchází v průběhu několika dnů, jedná se spí­še o hodiny.

Co je to hlenová zátka?

Hlenovou zátkou nazýváme hustý hlen nahromaděný v kanále hrdla děložního, kde slouží jako mechanická bariéra před vnikem infekce do dělohy.

Odchod hlenové zátky

Mnoho žen ani nezaregistruje odchod hlenové zátky, která během těhoten­ství vytvářela „špuntík" v děložním hrdle a chránila plod před infekcí apod. Při odchodu hlenové zátky se mnoho žen domnívá, že jim odtekla plodová voda. Hlenová zátka je narůžovělý hlenovitý výtok, kterého nebývá mnoho.

Subscribe to RSS - hlenová zátka