Přejít k hlavnímu obsahu

Zemřelo. Nejste v tom sami...

Smrt miminka

V jednu chvíli zažívate ryzí štěstí a ohromnou radost, o něco později nelidskou bolest a životní ztrátu. Smrt dítěte je bezesporu to nejhorší, co může člověka potkat. Bohužel se to děje dnes a denně. Všem. 
 

Cristiano Ronaldo 

Není to tak dlouho, co se Cristiano Ronaldo se svou partnerkou pochlubil, že se jejich rodina rozšíří hned o dva malé přírůstky. Oba se na narození dvojčat velmi těšili a nikdo si ani v nejmenším nepřipouštěl, že by mohlo dojít k nejhoršímu. Porod byl dramatický a chlapec nepřežil. Sportovní aktivity fotbalista omezil na minimum a veškerý čas tráví se svou rodinou. Ta pro něj byla vždy na prvním místě. Bude to chtít hodně času, aby se rána po ztrátě miminka zacelila. Pár se nezdráhá sdílet detaily na sociálních sítí, kde se mu jakožto nejsledovanější celebritě dostává nezměrné podpory od sledujících. Ani to ale šrám na duši nezahojí. 

Keanu Reeves 

Herec je to nenápadný, ale hrůzy, které se na něj lepí, by unesl jen málokdo. Hvězda Matrixu nemá hvězdné manýry a proslula svou skromností. Bez pozornosti médií započal vztah s Jennifer Syme. Záměrem založit rodinu se pár nikdy netajil. A když se zadařilo, radost pochopitelně sdíleli. Všechno probíhalo bez problémů, o to větší byly komplikace v osmém měsíci těhotenství šok. Hercova partnerka porodila mrtvé dítě. Oba to velmi silně zasáhlo, ale Reeves se dokázal se ztrátou částečně vyrovnat. Jeho přítelkyně nikoli. Několik měsíců od tragédie se předávkovala prášky a sedla za volant. Nehodu nepřežila a herec přišel v poměrně krátké době o nenarozenou dceru i velkou lásku. 

Michelle Obama 

Mohlo by se zdát, že bývalá první dáma žije svůj sen. Po boku svého muže se dostala na vrchol a mohla spoustu věcí ovlivnit. Mimo jiné pohled na problematiku potratů. Upínala se k ní velká pozornost a bylo velmi těžké utajit něco ze svého osobního života. Některé střípky by raději nesdílela. Třeba to, že obě dcery počala při umělém oplodnění. Obě slečny už jsou na prahu dospělosti a Michelle k nim byla vždy velmi otevřená a upřímná. Na rovinu přiznala, že kdysi počala přirozenou cestou, ale dítě nedonosila a potratila. Sama se pak této problematice hodně věnovala a snažila se podporovat projekty, které se zaměřovaly na ženy v očekávání a po ztrátě. 

Marta Kubišová 

Máme celou řadu skvělých zpěvaček, ale Marta Kubišová vyniká. Nejen jako umělkyně, ale především lidsky. Sama musela v životě překonat mnohá úskalí v pracovní rovině i v osobním životě. Ani jí se totiž nevyhnul smutek ze ztráty dítěte. Celých osm měsíců očekávala s režisérem Janem Němcem holčičku. Ničím se netajila a nepokrytě se těšila z nové životní role. O to větší bolest prožívala téměř na konci těhotenství, kdy o dítě přišla. Tím to ale bohužel neskončilo. Nešlo jen o ztrátu, ale i přidružené komplikace, které zpěvačku ohrožovaly na životě. Štěstí jí přineslo až druhé manželství, ze kterého vzešla dcera Kateřina. 

Mia Farrow 

Nejde sice o potrat ani ztrátu novorozeněte, ale trojnásobná nálož smutku se dá jen těžko představit. Bolest, kterou musela Mia Farrow prožít, je nezměrná. Dětí měla sice čtrnáct, ale pochopitelně to nic nemírní a prožitky smutku a beznaděje jsou stejně intenzivní. Dcera Tam zemřela v sedmnácti letech na předávkování léky, které brala kvůli silným migrénám a nemocné srdce. Lark podlehla AIDS, se kterým bojovala několik let. Nakazila se od jednoho ze svých partnerů a na věčnost odešla náhle a bez předchozích komplikací o Vánocích v roce 2008. Bylo jí pouhých pětatřicet let. Do třetice přišla herečka o syna Thaddeuse. Ten nedokázal krátce před třicátými narozeninami překonat rozchod s přítelkyní a v autě se zastřelil. 

Eric Clapton 

Brilantní zpěvák a kytarista zažil skutečná muka, když přišel o syna. Naštěstí hudba i tentokrát zafungovala jako terapie a právě díky ní britský umělec rodinnou tragédii překonal. Sám několikrát přiznal, že se ocitl na dně. Jednou z písní, které mu pomohly, byla dojemná Tears In Heaven oceněná třemi soškami Grammy. Syn Conor, kterému byly v době tragédie pouhé čtyři roky, vypadl z 53. patra newyorského mrakodrapu. Šance na přežití byla pochopitelně nulová a Clapton se na několik let stáhl do ústraní. 
 

autor: www.mojetehotenstvi.cz | Marcela Svobodová
kategorie: Miminko

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.