28. týden těhotenství | Těhotenství.cz

28. týden těhotenství

28. týden těhotenství - Těhotenství.cz

Vaše miminkoinfo-icon váží kolem 900 až 1 000 g a měří asi 37 cm. Plodinfo-icon cítí bolestinfo-icon. Rozlišuje sladkou, kyselou a hořkou chuť. Nemá ještě úplně vyvinuté plíce. Po­kožku má červenou a svraštělou, ale pod ní se začíná ukládat tuk. Od 28. týdne může otvírat a zavírat očiinfo-icon.

Jste těhotná a máte strachinfo-icon, zda po narození miminkainfo-icon zvládnete kojit? Přinášíme vám par rad, jak se připravit, obavy překonat a kojení úspěšně odstartovat.

Blíží se vám termín poroduinfo-icon a s ním spousta nových dovedností, které budete muset při péči o novorozence znát. Víte co vše vás čeká? Přečtěte si 13 dovedností, které při péči o novorozence musíte znát

S rostoucím objemem bříška i jiných tělesných partií se kůže stále více napíná, vysychá a svědí. Je tedy pravděpodobné, že se to ještě zhorší. Svěděníinfo-icon bříš­ka mohou způsobit i vznikající strieinfo-icon! Snažte se udržovat pokožku stále dosta­tečně hydratovanou, tím alespoň částečně svědění zmírníte.

Vzhledem k vaší rostoucí děloze, je stále větší tlak na pánevní žíly, což může způsobovat hemoroidyinfo-icon. Často zmizí po porodu, ale do té doby můžete pomoci několika způsoby.

Tip na cvičení v těhotenstvíinfo-icon - cviky na dno pánevní

Velikost plodu ve 28 týdnu těhotenstvíinfo-icon je srovnatelná s kokosem.
 

Velikost plodu ve 35.týdnu těhotenství

28. týden těhotenství - jaký je to měsíc?

 

Předchozí týdenDalší týden

 

Témata: